Logo střediska

Akce Papír 77, na kterou se všechny (jak jinak než) velmi těšily, začala v půl páté odjezdem na Vesmír. Cesta proběhla v klidu, akorát autobus byl poněkud přeplněný, protože v něm ještě s námi jely skautky z Chocně. Po poněkud zmateném výstupu v Deštném jsme se vesele vydaly na Vesmír.

Když jsme tam dorazily, tak jsme se ubytovaly na klučičí půdě(každá správná vodní skautka je v první řadě pořádnej chlap:o) a pak byla večeře. Byla určitě výborná, i když si nepamatuju, co bylo…A pak už jsme se vrhly na program. Holky se od Krabičky dozvěděly, proč se akce jmenuje tak, jak se jmenuje(komu to ještě nedošlo, tak je to kvůli Chartě 77). A pak jsme se vydaly ven hrát úplně akční bojovku. Holky jako zodpovědní otcové před Vánoci (r. 1976) chtěly přilepšit svým rodinám, a proto běhaly na hranice, kde sbíraly valuty, které jim tam nechala jejich milená tetička ze západu. Na hranicích byli ovšem zlí a neoblomní hraničáři, kteří je chytali, okrádali a zavírali do vězení. Když se jim ale podařilo nějaký valut ukořistit, tak utíkaly najít veksláka, který jim je vyměnil za bony. A potom huráááááá do Tuzexu, kde na ně čekala milá a usměvavá prodavačka se západním zbožím.

Image

Paní prodavačka se na nás usmívá  

Ale abychom byly ve správné rovnostářské a socialistické společnosti, tak holky nesměly:smrkat, šahat si do kapes, zavazovat si tkaničky, padat a mluvit mezi sebou. Teda teoreticky mohly, ale riskovaly, že je uvidí bonzáci, kteří byli mezi nimi a všechno na ně řeknou. A pak by musely do vězení na dvojnásobnou dobu, než když byly chycené na hranicích…Po této unavující hře jsme šly už rovnou spinkat těšíce se na sobotu.
A už je to tady - budíček a hned rozcvička ve stylu spartakiádní sestavy. Potom výborná snídaně a výlet na Luisino údolí. Cestou jsme potkávaly zbytky sněhu a nakonec už ho tam bylo dost, a tak jsme si v tom nejhlubším zahrály frisbee.

 Image

Tady to byl samý led...

Image

Turnaj ve frisbee skončil remízou

Image

Naše výprava

Cestou jsme ještě holkám postupně četly celé původní znění Charty a pak jsme jim uložily velmi těžký úkol. Rozdělily se do dvojic a každá dvojice dostala Chartu 77 a měly za úkol sehnat co nejvíc podpisů, samozřejmě pod dozorem všudypřítomných a všudevidících funkcionářů Stb. Bylo to drsné, ale i přes všechny snahy Stb, výslechy a ničení všech dokumentů se nakonec povedlo nashromáždit sedmdesát podpisů. Takže holky, před vámi smekám. Během odpoledne jsme ještě stihly nacvičit pašijové hry, které budeme hrát na Velikonoce v Domově důchodců Oáza. Také jsme hrály venku hru, při které jsme vysíláním přenášely Chartu přes hranice do západního Německa.

Image

Vysíláme a přijímáme... 

Večer jsme potom vyráběly dárkové předměty do Oázy a ještě nás přijela navštívit Ještěrka. Asi v deset jsme se pomalu uložily a spinkaly.
A přišla neděle a další rozcvička, venku bylo neuvěřitelně krásně, takže jsme si ji všichni užily. Následovala výborná snídaně, po které jsme si popovídaly o tom, čeho Chartisté vlastně dosáhli, teda spíš nedosáhli… Pak jsme si zahrály výbornou hru se sbíráním papírků brčkem, sbalily jsme si, a protože nám zbýval ještě nějaký čas, tak jsme se rozhodly, že půjdeme ven.

Image 

 Celkem nám to šlo.

Ale mezitím už holky, pod vedením Čerta, postavily ze všech matrací, co v místnosti našly, úplně supermega bunkr. A tak jsme ho mrtě dlouho prolízaly a blbly v něm.

Image

Tak vypadal zvenku....

Image

zevnitř

Image

...a bouráme 

Pak jsme se přeci jen odebraly ven, kde jsme hrály na rezaté a černé mravence a následně maso:o)

Image

Ale bohužel byl už čas na oběd a následně na odjezd…
Myslím, že se akce vyvedla a holky na ní jen tak nezapomenou:o)

Autor: Kuňka