Logo střediska

Hned první víkend v září jsme vyplnily akcí. V pátek jsme se sešly ve tři odpoledne u naší úžasné loděnice a zvesela jsme se pustily do práce. V šest skautky rozdělaly oheň a opekly jsme si na něm špekáčky - večeři. Pak jsme se přesunuly na náměstí, kde jsme si zahrály super akční hru - podminuj základnu.

Šlo nám to pěkně a zvládly jsme zneškodnit všechny miny. Po hře už bylo dost hodin, takže jsme co nejrychleji zapadly do spacáčků a oddaly se těm nejsladším snům.  
V sobotu se nás na vodu sešlo 17. Protože jsme zjistli, že vypouštějí Rozkoš, bylo nakonec rozhoduto, že pojedeme Metuji z Dolska do Jaroměře. Nacpali jsme se do třech aut a vyrazili. Plavba byla super, počasí bylo nádherné, voda teplá, nálada suprová a stupně a jezy na Nové řece více než úžasné.

Image 

Před vyplutím v Dolsku.

Image

Naše kajakářky...

Image

Nádhera...

Image

Kajakářky se vešly pod stavidlo.

Image

První pauza byla obědová, kousek před Šestajovicemi.

Jakmile jsme projeli Šestajovicemi, už se první (a poslední) loď cvakla.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Druhá pauza byla na jezu, na kterém jsme se slušně vyblbli (skoro jak v aquaparku).

Image

Image

Image

Image

Všechny stupně jsme sjeli bez problému.

Image

Image

V Jaroměři jsme plavbu ukončili, vykoupali se a naložili a přivázali skoro všechny lodě.

Pak jsme se opět narvali do třech aut a vyrazili směr Nové Město. Jedeme si, pohoda, lahoda a najednou rána jako z děla. Co se stalo? Jé, spadl nám kajak ze střechy a válí se na silnici. V tu chvíli jsme se s Králíkem na sebe podívali a oba nás napadla stejná myšlenka: "Přivázali jsme tu loď?" Odpověď byla celkem rychlá a jednoznačná - ne:-( Naštěstí kajak nepraskl, má jen odřeniny a všechna auta jsou taky v pohodě. Tak jsme kajak na zbytek cesty přivázali a poklidně pokračovali do loděnice. Po vykládání začala Čert a Titty vařit špagety s kejdou a holky si vylosovaly různé postavy a jejich úkolem bylo vymyslet nějaký příběh.

Image

Přemýšlení bolelo a bylo náročné :-) 

Image

Image

Po večeři nastala prezentace výmyslů.

Image

Obě skupinky měly originální a vtipné příběhy a byly za to náležitě oceněny od poroty.

Posledním programem před spaním bylo dobíjení baterií. Každá jsme si nakreslily na papír baterii a připevnily ho na záda.

 Image

Pak jsme si navzájem měly napsat něco hezkého, pozitivního o té druhé.

Přečíst jsme si to mohly až doma. Čtení doma bylo moc krásné a moc mě to potěšilo a až budu smutná, určitě si papír přečtu znovu a "dobiju batrie".
V neděli po snídani jsme zahájili Tříatlon - tradiční oddílový závod, kde každá závodí především sama se sebou. To nejdůležitější je zlepšit se oproti minulým rokům, překonat sebe sama, nikoli soupeře. Jak název napovídá, jsou zde tři disciplíny - jízda na kanoi, střelba ze vzduchovky (skautky a rangers) nebo hod granátem (žabičky) a běh přes Hadinku.

 Image

Očko střílí.

Image

Čárka vybíhá na střelbu.

Image

Mihule připlouvá.

Image

Štěně hází granátem.

Image

Peggy pádluje k loděnici.

Image

Všechny zúčastněné si zasloužily odměnu.

Po Tříatlonu jsme si sbalily, uvařily polévku a posilnily se před úklidem klubovny a tréninkem na Tři jezy. V 15:00 jsme ukončily akci.