Logo střediska
V pátek 26. září jsme se sešli na vlakovém nádraží, abychom nastoupili do vlaku, který s námi uháněl na západ. Naším cílem byla Praha. Ubytování jsme měli zajištěno v jedné z kluboven místních skautů, kteří nás vřele přivítali.

Před spaním jsme si ještě zahráli pár drobných her, zazpívali několik písniček a po pohádce jsme vklouzli do svých spacáků.
V sobotu nás čekal průzkum Nového Města, čtvrti Prahy s neobyčejně krásnými domy a ulicemi. Skautky a žabičky si společně s 1. oddílem zahráli velkou orientační hru. Vyluštili zašifrované názvy ulic, ve kterých hledali podle obrázků zesnulého malíře zdobená průčelí, věže a kostely.

Image

Společné foto

Image

Image

Naši badatelé

Posilněni obědem jsme se vydali na Petřín. Cestou se nám naskytla příležitost zhlédnout výstavu moderního umění paní Marcely Levinské. Po namáhavém výstupu na vrchol rozhledny jsme byli odměněni krásným rozhledem na stověžatou Prahu.

Image

Památník obětem komunismu pod Petřínem

Image

Odpočinek v parku 

Také jsme navštívili výstavu věnovanou Járovi Cimrmanovi, jež byla otevřena v přízemí petřínské věže.
Naše další kroky vedly kolem Strahovského kláštera, domu U Dvou slunců a přes Karlův most až na Staré Město. Odtud jsme se metrem vrátili do klubovny, abychom si odpočali a řádně se posilnili na nedělní závody.

Image

Kuňka v obležení

I přes brzké stávání byli v neděli na startu závodu všichni čilí. Závod se již tradičně odehrával na trase Císařská louka – Štvanice. Všechny tři posádky našeho oddílu letos absolvovaly trasu úspěšně, 1. oddíl však takové štěstí neměl. Jedna chlapecká loď byla na jezu zalita vodou, přesto ale posádka po vylití lodi závod dokončila. Posádka dorostenek bohužel letos nedosáhla na 1. místo, na posledních metrech je totiž nešťastně předjely skautky z Jablonce nad Nisou. Závod jsme si ale jaksepatří užili.

Image

Před Mostem Legií

Image

Posádka žabiček za Karlovkou

Image

Koupačka

Image

Vylévání vody

Image

Rangers na Šebece 

Image

Smíšená posádka

Image

Posádka skautek

Image

Poslední jez

Image

Rangers si kráčí na stupně vítězů pro krásné druhé místo (škoda, že jen o 1 vteřinu za prvními)

Po vyhlášení výsledků jsme se odebrali na hlavní nádraží. Ještě ve vlaku jsme si sdělovali dojmy a zážitky ze závodu. Určitě se příště opět zúčastníme!  

 Autor: Sasanka