Logo střediska
Brzy ráno v 5:45 (ještě za tmy) jsme se společně s 1. oddílem sešli u Sokolovny. Za chvíli přijel Albatrobus a my nasedli a vyjeli směr Praha.

Cestu jsme zvládli rychle a po 8. hodině jsme již zastavili na Císařské louce. Zde jsme vyložili lodě, přestrojili se a čekali na pokyny pořadatele. Proběhl výklad trati, který jsme bohužel nezaregistrovali, tak jsme doufali, že se oproti minulým rokům nic nezměnilo. Naštěstí ne. Na start jsme nastoupili se 3 posádkami. Jedna startovala v kategorii rangers na P550 - Očko, Titty, Lati, Nancy, Čert, další dvě v kategorii smíšené = holky a kluci dohromady, jakákoliv pramice, jakýkoliv počet lidí, bez rozdělení věku. Posádky tedy byly: Bobík, Mihule, Áďa, Sissi, Čárka a Sojka, Peggy, Fenka, Štěně, Božka, Veverka, Wiky. Kluci měli také 3 posádky (1 roverskou a 2 ve smíšené kategorii). Okolo 10. hodiny startovaly P550, pak i kategorie smíšené. Trasa je dlouhá 6, 5 km a jak název napovídá, nacházejí se na ní 3 jezy. Na ty jsme se nejvíc těšily. První, nejlehčí jez, nás překvapil pěknou vlnou. Naštěstí jsme to všichni zvládli skvěle. Druhý, nejoblíbenější a nejobávanější jez pod Karlovým mostem nás zaskočil obrovskou zalévací vlou. Snad všechny lodě po projetí musely vylévat vodu. Některé to zalilo tak, že se prostě potopily. Prý potopených bylo letos 40 (včetně kánoí, ...). K poslednímu jezu to byl ještě velký kus a síly už ubývaly, takže se jelo hůř. Ještě, že jsme se mohli občas pokochat krásami Prahy. Poslední, retardérový jez jsme všichni zvládli, i když mnohé posádky měly na mále.

Image

Tuto posádku jsme předjely (byla to poslední z předchozího startu).

Image

Boříme se do vln.

Image

A jsme za vlnou. Hurá do další.

Image

A závěrečná retardérová část.

Image

Ááá. Nechceme se převrátit.

Image

Naštěstí jsme to vzápětí vybalancovaly.

Image

Kluci vjíždějí na poslední jez.

Image

Hurá do retardéry.

Image

Taky asi měli horké chvilky...

Image

Sojčina posádka projíždí retardéru.

Od posledního jezu do cíle to bylo nejnamáhavější. Obzvlášť pro naši posádku, kde jsme soupeřily s jednou lodí. O kousek nás nakonec předjeli. V cíli nás tradičně čekal párek a čaj. Po dojetí všech, naložení lodí a občerstvení jsme ještě čekali na vyhlášení výsledků.

Image

Shromáždění před busem.

Image 

Už se řadíme na nástup.

Image

Naše rangers si s úsměvem na líci jdou pro cenu za 2. místo.

Image

Přebírání diplomů a cen.

Naše rangers tedy skončily na 2. místě v kategorii P550 rangers. Moje posádka skončila 4. v kategorii smíšená, Sojčina posádka na 9. místě ve stejné kategorii. Roveři byli 4. v kategorii P550 roveři, Rudolfova posádka 6. a Mexičanova 7., obě ve smíšené kategorii. Po závěrečném vodáckém pokřiku jsme nasedli do autobusu a jeli zpět do Nového Města. Všem zúčastněným posádkám moc gratuluji.
Více info o této akci, výsledcích, historii, ... najdete na webových stránkách: 3jezy.skauting.cz