Logo střediska
Projekt „Postavme školu v Africe“ je celostátní sbírka pořádaná společností Člověk v tísni ve spolupráci s Junákem – svazem skautů a skautek ČR, zaměřená na podporu vzdělávání v Etiopii.

V této zemi je velké procento nevzdělanosti a etiopské děti nemají možnost chodit do školy jako my. Např. musí docházet do školy, která je vzdálená až 8 km, nemají školní pomůcky, hygienické zázemí a další potřebné věci ke vzdělání. Proto se snaží Člověk v tísni a Junák sehnat finanční prostředky, aby se mohla další škola postavit, a aby se mohly dětem nakoupit učební pomůcky.
Ve středu 7. 10. 2009 se někteří členové oddílů střediska sešli v 9:00 na Rychtě. Tam jsme postavili naši „základnu“ neboli infostánek, umístili nástěnky a rozdělili se do skupinek, které chodily s kasičkami po městě a vybíraly od kolemjdoucích finance.

Image

Lidé přispívali s úsměvem.

Image

Zašli jsme i do obchodů,

Image

za policisty, úředníky, do škol a firem, ...

Image

Paní se zajímá o sbírku přímo u infostánku na Rychtě.

Image

Radek rozdává pokyny nové skupině skautů, kteří vyráží do ulic vybírat finance pro Etiopii.

Image

Samozřejmě nechyběly ani doprovodné aktivity u infostánku. Náš vedoucí střediska Pepa se snaží postavit africké puzzle.

Image 

Ve 14:00 přišli mezi nás dva bubeníci a bubnovali pro Afriku

Image

Poté si bubnování mohli zkusit i ostatní. Docela nás to bavilo a docela nám to i šlo.

Po 17. hodině jsme sbírku ukončili. Myslím si, že byla úspěšná, vybralo se totiž 23 269 Kč.
Chtěli bychom poděkovat všem lidem, kteří přispěli a svou částkou pomohli tomu, že v Etiopii bude postavena další škola pro malé Etiopany. Chtěli bychom poděkovat všem skautům, kteří se na organizaci sbírky podíleli a určitě tímto splnili 3. bod skautského zákona: Skaut/ka je prospěšný/á a pomáhá jiným.

autor: Čert