Logo střediska
V pátek jsme dorazily do klubovny žamberských skautů a vybalily si věci. Když jsme byly s vybalováním hotovy a najedly se, všimly jsme si novinové zprávy, v níž se psalo, že jedna ze slavných newyorských bank byla vykradena, ale nikdo nebyl zraněn, a to z toho důvodu, že nikdo nekladl odpor, což je samo o sobě podezřelé.

Proto jsme se rozhodly zjistit si o téhle záležitosti víc. Rozdělily jsme se do tří tiskových agentur, které se nezávisle na sobě vydaly po stopách zločinců. Začaly jsme na místě činu. Musely jsme zjistit bližší informace z první ruky, jenže policisté příliš vstřícní nebyli a nechtěli médiím nic vyzradit, takže jsme museli pátrat inkognito a dávat si pozor, aby nás policisté nepřistihli. I to se mohlo stát, ale stále ještě tu byla možnost, že policista uvěří výmluvě a pustí nás. Nakonec se nám přece jen podařilo nějaké informace získat, takže jsme se mohly odebrat na kutě. 

Image

Agentura byla přistižena policistou.

Image

Získáváme první stopy.

Image

Večer jsme ještě hrály speciální dvojité pexeso po dvojicích.

Image

A Titty hrála kytaru a zpívaly jsme.

V sobotu ráno, po rozcvičce a vydatné snídani, jsme se daly do výroby identifikačních karet. A to proto, že redaktoři musí mít přehled nejen o lidech, o kterých píší, ale i o lidech, se kterými pracují a o ostatních ze své branže. Každý si na svou identifikační kartu napsal jméno, jména rodičů, sourozenců, místo bydliště a koníčky, připnul si ji na batoh a vyrazilo se na výlet po památkách v okolí Žamberka.    

  Image

Rozhledna nas Žamberkem. Kvůli špatnému počasí nebylo vidět moc daleko.

Image

Nahoře na rozhledně.

Image

Před rozhlednou jsme si na zahřátí zahráli běhačku.

Image

Foto před kaplí.

Image

Navštívili jsme i rodný domek Prokopa Diviše, vynálezce bleskosvodu, který je na fotce vidět v pozadí.

Image

A tam jsme se i naobědvali.

Když jsme se vrátily, zjišťovalo se, kolik toho víme o ostatních z identifikačních karet. Nebyly jsme na tom zas tak špatně. Potom jsme se učily plést indiánské náramky. Nebylo to však tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Rozdělily jsme se na agentury jako při páteční noční hře a z každé byl vybrán jeden člověk, kterému byl vysvětlen návod a on ho pak musel přetlumočit ostatním a radit jim s výrobou.  

 Image

A začínáme se motat do bavlnek:-)

Image 

Už nám to jde bravurně.

Image 

A mezitím se vařila večeře v bojových podmínkách venku na plynové bombě.

Potom, co jsme se navzájem vymotaly z bavlnek, vytáhla Titty kytaru a zazpívaly jsme si pár skautských i méně skautských písniček, načež jsme se naprosto zničené celodenní aktivitou vydaly do říše snů.           

Image

Zpívánky.   

V neděli ráno, opět po vydatné snídani (a to prosím není básnický přívlastek), nastalo rozřešení záhady, kterou jsme se zabývaly celý víkend. Během soboty jsme shromáždily spoustu informací ohledně krádeže, například, že jednoho novináře napadl maskovaný muž v zeleném saku. Naše agentury znaly několik lidí, kteří by nám mohli být nápomocní, ale byl v tom jeden háček – cestu ke svědkovi znal vždy jen jeden člen agentury, takže ostatní si zavázali oči a on je ke svědkovi navigoval.

Image

Jedna tisková agentura.

I tuto překážku jsme zdárně překonaly a konečně zjistily, kdo je pachatelem. Ukázalo se, že je to samotný ředitel banky, který se dostal do finančních potíží a musel se uchýlit k vykradení vlastní banky.

Začalo pršet, tak jsme se zase odebraly do klubovny a hrály různé drobné hry.

  Image

Například jsme stavěly na hrdlo lahve sirky. Kupa se zvětšovala, zvětšovala,

Image 

až jednou spadla.

Image

A vaření hrachové polévky před odjezdem.

Pak už jsme jen poklidily klubovnu a rozjely se do svých domovů.

Autor: Nancy