Logo střediska
V pátek 8. 1. 2010 jsme se sešly na vlakovém nádraží v Novém Městě nad Metují. Před námi byla první akce v roce 2010 Praha plná strašidel. Ještě než přijel vlak, rozdělily jsme si jídlo do batohů a přepočítaly se. Cesta vlakem nám utekla celkem rychle a v pořádku.

Když jsme v Praze vystoupily, překvapila nás sněhová vánice, tak Čert spolu s Tittkou rozhodly, že do klubovny pojedeme tramvají. Po příjezdu do klubovny jsme se navečeřely, popovídaly si, a jelikož už bylo dosti pozdě, vyčistily jsme si zoubky a šly spát.

V sobotu nám starší skautky připravily ke snídani chleba s nutelou. Během snídaně nám Čert s Tittkou pověděly, jak se máme chovat při závodě a vysvětlily nám pravidla soutěže. Poté žabičky dostaly za úkol namalovat svoje strašidýlko a skautky hrály pexeso. Potom nastal čas si projít a procvičit si nějaké šifry. Vyzkoušely jsme všechny možné a známé šifry a něco jsme se i přiučily. Pak následovala hra, u které jsme se všichni nasmály. Do pusy jsme si daly brčko a ruce za záda. Úkolem celé hry bylo pomocí brčka v puse předat svému spoluhráči prstýnek, který byl na brčku navlečený. Nejdříve jsme tuto hru hrály všichni dohromady, potom jsme se rozdělily na dvě družstva a soutěžily jsme. Po této hře už nastal čas na přípravu oběda. Mezitím, než ho skautky připravily, jsme si zabalily do batůžků všechny potřebné věci na závod a svačinku. K obědu jsme měly gulášovou polévku s chlebem. A potom už nás nedělilo nic od toho, abychom se vydaly směr Kampa, kde začínal závod. Teple jsme se oblékly a vydaly se na cestu. Cesta nám netrvala moc dlouho, prošly jsme si část Prahy a poznaly ji i v zimním kabátu. Po dosažení cíle jsme si čas krátily tancováním a zpíváním známých písniček z večerníčků, které nám pořadatelé pouštěli. Okolo půl čtvrté vyrážela první hlídka na trasu. Všichni jsme měly stejný úkol: vyluštit šifry a najít co nejvíce strašidel, ale nejdůležitější bylo se vrátit v časovém limitu, aby nás nediskvalifikovali. O půl sedmé už jsme zase všechny stály na náměstíčku a sdělovaly si dojmy, pocity a radosti ze závodu. A jelikož jsme všechny byly strašně moc promrzlé, „rozmočené“ a unavené, odebraly jsme se ještě před vyhlášením do klubovny. Čert s Tittkou zařídily, aby se případné ceny, které bychom mohly vyhrát, dostaly k nám. Když jsme přišly „domů“, všichni jsme se vysvlékly z mokrých věcí a převlékly se. Pak následovalo vaření večeře, ke které bylo rizoto. Pak už byl čas zazpívat večerku a jít spát.

Po zazpívání večerky skautky čekaly, až přijede Guma a řekne jim, na kterém místě se umístily. Byly celé nedočkavé, ale přeci se dočkaly. A bylo to pro ně velké překvapení. Sissi, Mihule a Áďa se umístily na výborném 3. místě. Skákaly radostí a s velkou chutí si prohlédly ceny, které vyhrály. Božka, Kotě a Motýlek obsadily 7. místo, což je velmi krásné umístění. Dobře si vedly i Fenka, Štěně a Opičák, které skončily na 20. místě, což bylo pěkné umístění vzhledem k počtu startujících hlídek.

V neděli nás skautky probudily snídaní. Přinesly nám krupicovou kaši (mňam). Pak následovalo balení, úklid, mytí nádobí a čekání na tramvaj, která nás měla odvézt na nádraží. O půl dvanácté jsme vyrazily. Po příchodu na hlavní nádraží šla Čert koupit jízdenku. Byla chvíli pryč a pak najednou přiběhla a my se musely rychle přesunout na nástupiště, protože vlak měl za 3 minuty odjíždět. Měly jsme štěstí a stihly ho. V Hradci Králové jsme přestoupily, a jelikož měl vlak zpoždění, tak jsme zase musely utíkat, abychom vlak stihly. Cesta nám ubíhala celkem rychle, ale pak se něco stalo. Vlak zastavil uprostřed polí a my stáli a čekali a čekali. Vlak stále nic. Netuším, jak dlouho jsme tam stáli, ale všem nám bylo jasné, že vlak z Týniště domů nestihneme. Pak se vlak konečně rozjel, ale v Třebechovicích opět zastavil a už se nerozjel. Čert náhodu zaslechla, jak výpravčí říká do rozhlasu, že si cestující mají vystoupit a přestoupit na rychlík, který jel z Prahy. Nakonec jsme se všechny dostaly šťastně domů.

 

Více o závodě najdete na http://strasidla.net/

Autor: Čert