Logo střediska
Akce Smalt a Zimní skály byla v jistém smyslu výjimečná, protože to byla jedna akce, ale zároveň také dvě akce.
20100301_133058
V pátek 19. února jsme se sešly v naší krásné loděnici. Posilněny večeří jsme se vypravily do Sokolovny, kde jsme si pořádně protáhly těla. Cvičily jsme na hrazdě a na kruzích a hrály jsme srandahry s kelímky od jogurtu a pingpongovými míčky.

Žabičky a Fenka soutěžily, kdo vydrží nejdéle ve shybu na hrazdě. Vyhrála Fenka

Žabičky a Fenka soutěžily, která vydrží nejdéle ve shybu. Vyhrála Fenka.

alt

Kruhy byly nejoblíbenější stanoviště.

alt

Kdo dosáhne až na zem?

alt

Jeden kelímek na hlavě byla pohoda.

alt

Co teprve se dvěma?

alt

Co nejrychleji si posílat pingpongový míček.

alt

Stavíme co nejvyšší komín.

alt

A už padá.

Druhého dne jsme se probudily časně ráno, protože žabičky jely na výlet do skal. Vesele jsme vyběhly na rozcvičku a hned potom nás čekala výborná krupička.
Jakmile odešly žabičky na vlak, šly jsme naproti Čapkovým, kteří vyrábí umělecké smalty. Přijeli s Františkou, Kubíkem a dvěma psíky ve svém turbo autě s ledničkou a postýlkami. A hned jsme se dali do práce. Stříhali jsme měděný plech, potom ho důkladně osmirkovaly, aby na něm nebyla žádná smítka a mastnota. Na čistý plíšek jsme už mohly nanášet barvy. Nejprve první vrstvu, tu jsme osušily nad svíčkou a donesly Kubovi – Bručounovi k vypálení. A potom jsme mohly dle libosti nanášet i další barvy, a nakonec se každý výtvor znovu vypálil. Moc pěkně vypadaly také korálky, které se při vypalování roztavily. Usilovně jsme tvořily celý den a naše výtvory byly vskutku krásné a velkolepé! Než jsme se s Čapkovými rozloučily, uspořádaly jsme KRÁTKOU, avšak inspirativní VÝSTAVU DENÍKŮ a kronik.

alt

Holky byly do smaltování zapáleny.
alt
alt
alt
A toto jsou výsledky.
A jak se měly žabičky? Ty se vydaly na túru do Teplic nad Metují na Lokomotivu. Cesta ale nebyla prošlápnutá, takže se hlavně do kopce šlo těžce, ale bylo to dobrodrůžo. Nahoře ve skalách jsme se vyblbnuly v hlubokém sněhu a zahrály si pár her. Dolů nám cesta šla rychle a na vlak jsme dorazily akorát včas.

alt

Cesta nahoru.

alt

Sněhu bylo hodně.

20100220_160245

A my jsme si ho patřičně užívaly.

20100301_133100

Prostě dobrodrůžo.

20100220_153454

Házet jednou rukou umí každý, ale zkoordinovat pohyby a hodit oběma současně je už těžší.

20100220_142151

Foto celé výpravy na Lokomotivě.

K večeru se vrátily unavené žabičky, tak jsme uvařily večeři a najedly se. Po večeři jsme si s žabičkama povídaly o tom, jak se správně chovat v přírodě a zahrály jsme si pexeso se zvířaty a rostlinami, aby se je naučily poznávat.
Mezitím se skautky proměnily v klenotnickou mafii, pobíhaly okolo loděnice a snažily se ukořistit co nejvíce šperků. Ale neměly to tak jednoduché, protože musely zároveň dávat pozor na svíčku, která představovala jejich život, a tudíž nesměla být sfouknutá.
20100220_222455
Občas to byly kruté boje.
20100301_133103
Holky u šperkovnice.
V neděli jsme se vychrupkaly dorůžova, uklidily jsme a rozešly jsme se domů na oběd.
Autoři: Krabička a Bobík