Logo střediska

p17095396-5

Vydry se opět letos na svátek svatého Václava rozhodly změřit své vodácké síly a umění s vodními skauty republiky v závodu Napříč Prahou – přes tři jezy. Je to už dlouholetá oddílová tradice, ale to neznamená, že nám další ročník nepřinese žádná překvapení. A že toto tvrzení opravdu platí, jsme si všechny na vlastní kůži vyzkoušely. Ale to předbíhám.

Do Prahy jsme se vydaly již v pondělí navečer, abychom se v úterý mohly plně soustředit na závody a byly na to dost odpočaté. Do klubovny pražských skautů, kde jsme byly ubytované, jsme dorazily až za tmy. Při malé večerní hře jsme poznaly, jak zákeřní jsou zdejší městští skřítci, a pak jsme šly s pohádkou do hajan.
Úterý bylo opravdu nabité. Po snídani jsme hned začaly balit a uklízet, abychom stihly tramvaj, která nás přiblížila startu závodu, tedy Císařské louce na březích Vltavy.

IMG_0004

A celý den pršelo a voda stoupala ...

Po delších úvodních procedurách přišly konečně dlouho očekávané starty nejstarších kategorií. Posádka Amazonek ve složení Mihule, Božka, Áďa, Štěně a Sasanka se připravila k vyplutí v kategorii starší žákyně. Mladší posádka Medúzek, kterou tvořily Myška, Peggy, Rys, Sojka a Kocour, vyplula v kategorii open. Obě lodě čekalo na trati nejedno překvapení. Amazonky měly opravdu výborný start, do prvního jezu vjížděly jako třetí a z něho vyjely jako první, protože se oběma vedoucím lodím přihodily nepříjemnosti, které měly na svědomí dost velké vlny a silný protiproud za jezem. Ale na druhém jezu už nebylo ani novoměstské posádce do smíchu, protože vody bylo opravdu hodně a vlnolam chránil pouze příď. Nakonec to ke vší smůle skončilo koupáním a rychlým vyléváním lodě na břehu. Dále pokračovaly Amazonky původní trasou, bohužel již bez čísla – diskvalifikované. Medúzky projely první jez bez problémů a do druhého u Karlova mostu již nestihly vjet, protože se mezitím kvůli vysokému stavu vody uzavřel. Posádku tedy čekala plavba proti proudu kolem dětského ostrova a krátké přenášení. Do cíle již dorazily bez dalších komplikací. Závod to byl opravdu zajímavý, všechny jsme si ho pořádně užily. Po vyhlášení výsledků jsme se vydaly na vlak a hurá domů.

p231566795-5

p17095396-5

p226016925-5

p369547392-5

Amazonky v akci.

Konečné výsledky závodu se uveřejnily až dodatečně. Medúzky obsadily krásné deváté místo z 21 lodí kategorie open. Amazonky byly bohužel diskvalifikované, ale i přes to zajely pátý nejlepší čas ve své kategorii. A mají do příště velké naděje na úspěch. Ani 1. oddíl Albatros neopouštěl
Prahu bez pěkných výsledků, kluci si odvezli dvě druhá místa a jedno deváté. Tak se společně můžeme těšit na příští ročník!

Více fotek a také video, jak holky jedou záchranným člunem (Video Idnes), najdete na stránkách závodů.

 

Autor: Sasanka