Logo střediska

V pátek odpoledne jsme se vydaly vlakem směr Praha. Do klubovny jsme dorazily až večer, a tak jsme se hned pustily do jídla, které nám s sebou daly maminky. Po večeři jsme se věnovaly šifrování a orientaci v mapě, protože další den nás čekal orientační závod po staré Praze. Potom jsme naskákaly do spacáků a zachumlaly se až po bradu, abychom se na závod pořádně vyspaly.

20120107_191437

20120106_182936

Šifrovací mánie začala už ve vlaku.

20120106_210304

A tady se všichni vzorně připravují, luští šifry a hledají a orientují se v mapě.

Sobotní ráno nás nepřivítalo zrovna nejlepším počasím. Abychom si to trochu vynahradily, vydaly jsme se, dopoledne před závodem, do skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Mohly jsme tam obdivovat krásy tropického deštného lesa i s jeho teplým podnebím. Prohlédly jsme si i místní oddělení masožravých rostlin a řídíce se upozorněním na dveřích jsme pro jistotu přepočítaly naše děti. Byly všechny :-)  A protože nám nejen z těch masožravých kytek pořádně vyhládlo, daly jsme si oběd. Po obědě jsme se přesunuly na Kampu, kde byl start závodu Prahou plnou strašidel. Zaregistrovaly jsme se a potom jsme po trojicích byly vysílány do uliček staré Prahy. Naším úkolem bylo vyluštit šifry, z kterých jsme se dozvěděly, kde jsou strašidla. Když jsme strašidlo našly a odevzdaly mu správné zaklínadlo, dostaly jsme od něho lísteček jako důkaz, že jsme u něho byly. Na hledání jsme měly dvě hodiny, potom jsme se musely vrátit do cíle, jinak by nám rozhodčí nekompromisně odečetli pracně získané body.

20120107_145339

Sojka vysvětluje pravidla závodu.

20120107_154112

Vořech a Delfín na startu.

20120107_173457

Závodnice Lada z družstva Bomby v kategorii D získává důkazní lístek od strašidla.

Na stupních vítězů stála také naše jedna hlídka ve složení Božka, Mihule a Štěně, protože se umístila na krásném 4. místě! Moc gratulujeme. Ale ani ostatní hlídky se v Praze neztratily a nasbíraly cenné zkušenosti, které se jistě budou hodit příští rok.

20120107_184753

Přehlídka strašidel před vyhlášením Miss Huhula.

20120107_191437

Božka, Mihule a Štěně na stupních vítězů.

20120107_193157

A nebyl by to náš oddíl, kdybychom neodcházely poslední a kdybychom to tam ještě pořádně nerozparádily. Zatrsaly jsme si na různé pohádkové hity:-)

Po závodě jsme dojely do klubovny. Mihule a Božka vařily večeři a my ostatní jsme se věnovaly plnění stezek a plaveb a hrály nějaké hry. K večeři byly výborné těstoviny s kejdou, kuchtíkům moc děkujeme. A potom už nás čekaly jen spacáky.
Neděle byla ve znamení balení a úklidu, ale také jsme si stihly zahrát několik her.

20120108_100524

Při hře Teleport jsme trénovaly hmat.

Také jsme si vyzkoušeli naše malířské dovednosti, protože při další hře - Němý malíř bylo naším úkolem nakreslit pohádkovou postavu tak, aby ji náš spoluhráč dokázal poznat. Hra Festival ověřila, jak dobře známe písničky.

20120108_113257

Závěrečné hromadné foto před klubovnou.

Pěší přesun na Hlavní nádraží i cesta vlakem domů proběhly bez problémů, a tak jsme se o půl čtvrté shledaly v Novém Městě s našimi rodiči.

Autor: Sojka