Logo střediska

Akci Podél Tiché Orlice jsme zahájily v pátek 25. 5. 2012 na nádraží v Novém Městě nad Metují. Sešly jsme se čtyři: Bobík, Čárka, Mihule a konečně jediná účastnice ve skautském věku Ovčák. Z vlaku jsme vystoupily v Plchůvkách, kde jsme hned po pár krocích vyzkoušely dětské hřiště.

20120527_153018

Dál jsme ušly pár kilometrů po červené turistické značce a potom jsme se utábořily na kraji borovicového lesa. Na ohni na důkladném závěsu jsme začaly vařit písmenkovou polévku. Protože celý víkend mělo být hezky, rozhodly jsme se vyzkoušet nové oddílové celty. Večer jsme je tedy vybalily a pokoušely se do nich nějak zabalit, abychom ráno nebyly mokré od rosy. Musely jsme se pořádně poprat se zapínáním, ale nakonec jsme to zvládly a odešly do světa snů.
V sobotu jsme se vzbudily okolo osmé hodiny. K snídani jsme měly kornflejky s ohřátým mlékem. Sbalily jsme celty a vše ostatní, pak jsme pořádně prolily a zahladily ohniště a vykročily vstříc novému dni podél Tiché Orlice. Prošly jsme lesem s několika bývalými hradišti. Pak jsme procházely Chocní, kde jsme si v prvním parku daly svačinu a v druhém oběd (chleba s paštikou). Po cestě jsme hrály několik slovních her, třeba jako neříkat slova začínající na P, nebo kdo má co z různých oblastí nejraději, nebo uhodni, na co myslím apod. Pokračovaly jsme podél Orlice do Brandýsa nad Orlicí. A tady se stala nejhorší věc za celé putování. Jak vidíte, u článku nejsou žádné fotky. To je způsobeno tím, že Bobík zapomněla na jedné lavičce před Brandýsem foťák, a když k ní po necelých 15 minutách doběhla, foťák už tam nebyl… Po této smutné události jsme prošli přes náměstí, kde jsme si koupily zmrzlinu. Pak jsme se mrkly na zříceninu hradu. Jinak v Brandýse dopisoval Jan Amos Komenský své dílo Labyrint světa a ráj srdce a na jeho památku je tu vystavěn pomník a přírodní bludiště, které jsme navštívily. Bludiště bylo super. V Brandýse jsme nabraly vodu na večerní vaření a vydaly se hledat místo na spaní. Najít ho bylo trochu těžší. Ve večerních hodinách jsme se musely probrodit kopřivami a trním a nakonec jsme našly místo kousek od ohrady s krávami u listnatého lesa. Večeři vařenou opět na ohni v kotlíku jsme dodělaly trochu později, zato jsme si ale na těstovinách s kejdou moc pochutnaly. Před usnutím nás opět čekal zápas s celtami, který jsme ale zvládly mnohem lépe, něž předešlý večer.
Nedělní ráno jsme započaly závinem a černým čajem, který byl jen lehce vyuzený. Sbalily jsme si věci a seběhly jsme malinko akčnější cestou (stráň byla prudší víc, než bylo vidět) zpět na červenou značku, poté jsme po ní pokračovaly přes Bezpráví a další vesnice až do Ústí na Orlicí. Před seběhnutím do Ústí jsme ještě poobědvaly chleba se sýrem z kulatých krabiček (abychom měly více krabiček na Navigamus:-)). Do Ústí jsme přišly 15 minut před odjezdem vlaku do Nového Města.

20120527_153052

A alespoň jedna závěrečná fotka

Autor: Mihule