Ano a už je to tu! Začátek ledna a s ním přichází oblíbená akce Praha plná strašidel, kam jsme se i letos vydaly.

20130112_155108

Nic jsme neponechaly náhodě, a tak jsme i na poslední družinovce před akcí trénovaly poctivě šifry a orientaci v mapě pomocí hry podobné závodu, která probíhala v ulicích Františku.
Na akci jsme odjely v pátek, a protože cesta byla dlouhá, hned po příjezdu a ubytování jsme šly spát. V sobotu, v den závodů, jsme si po budíčku Boba a Bobka a vydatné snídani zkusily po Dejvicích oběhnout malý orientační kvíz, přičemž se nikdo neztratil, z čehož jsme usoudily, že jsme prostě dobrý a máme na to! :)

20130112_093040

Ještě před hrou bušíme šifry.

20130112_105640

Návrat z orientační hry.

Po obědě jsme se vydaly pěšky z Dejvic přes Hradčanskou na Malou stranu – na místo startu – prostranství u Tyršova domu. Dorazily jsme v předstihu, takže jsme si ještě zopákly nějakou tu šifru a šly se zaregistrovat.

20130112_132911

A zase bušíme:-)

Byly jsme mezi prvníma, a tak jsme startovaly hned po 15. hodině - týmy v kategorii A: Správná trojka – Puma, Modrásek a Vořech; Barevný kostičky – Zebra, Slůně, Myška; v kategorii C: Mumínci - Tessie, Ovčák, Hermelínka; Vtipe, vyskoč! - Božka, Majhul a Lucy (čti Lusy pro nouinglišmeny :). V kategorii Veřejnost startoval tým Turbošneci – Sněženka, Treska, Kaštan a Malina. V kategorii Dospělí tým Pinquin bomby: Bobík, Žofka a Bomba.

20130112_144510

Žofka rozdává startovní karty.

20130112_150123

Na startu se startérem Cedníkem.

Cílem závodu je co nejrychleji rozluštit šifry ulic a na jednotlivé ulice doběhnout a najít strašidlo v časovém limitu 2 hodiny. Na trati jsme nelenily a daly do toho všechno!

20130112_150256

Hlídka Turbošneků zapálená do luštění šifer.

20130112_154018

Strašidlo vodník a strašidlo Žofka:-)

20130112_160803

Bobík a Bomba mění kód za průkazní lístek u strašidla.

Po skončení už jsme jen čekaly na výsledky: tým Správná trojka se umístil na 17. místě a Barevný kostičky na 22. místě, což je krásné umístění z celkových skoro 50 startujících týmů. Tým Mumínci se umístil přibližně v polovině své kategorie a tým Vtipe, vyskoč! na úžasném 3. místě! Veliká gratulace. Tým Turbošneci skončil v první polovině všech startujících týmů v kategorii Veřejnost, kam se přihlásilo nejvíce - na 150 týmů. V kategorii Dospělí se tým Pinquin bomby umístil na 7. místě z 21 startujících hlídek s cílem být příští rok do pátého místa. :) Všem patří velká gratulace!

20130112_184945

Před vyhlašováním výsledků se nám ukázala téměř všechna strašidla.

20130112_191255

A nejúspěšnější tým z Nového Města - Vtipe, vyskoč! na stupních vítězů (společně s dalšími nejúspěšnějšími týmy v kategorii C).

20130112_191430

A tradičně se začala rozjíždět pařba pod vedením 2. oddílu Vydry :-)

20130112_191537

Tady už nás bylo i více.

Po závodu jsme jely metrem rychle do klubovny na večeři – dvouchodovou :) a po ní jsme se na chvíli vrhly na plnění plaveb a stezek.
V neděli nás probudil budíček Včelka mája. V klubovně jsme ještě zahrály pár her s brčkama a pantomimu, pak už následoval jen rychlý úklid a přesun na vlakové nádraží a cesta domů.