Logo střediska

Sešly jsme se na vlakovém nádraží v Novém Městě nad Metují a vyrazily vlakem do Moravské Třebové. Do Moravské Třebové jsme dorazily už za tmy. Naše kroky vedly do místního gymnázia, kde jsme byly ubytované.

20130316 220327 mh 

Nejdřív jsme se navečeřely a potom jsme si zahrály několik her a také jsme předvedly naše divadelnické nadání při předvádění scének. Na dobrou noc nám Mihulka přečetla první část z pohádky o čertovi.
Ráno jsme se probudily do krásného, pravda trochu mrazivého, dne. Na rozcvičku jsme vyrazily do blízkého parku. Když jsme se vyhladovělé a zkřehlé vrátily, čekal nás výborný poryč. Během snídaně jsme se dozvěděly, že nedaleko Moravské Třebové byly pozorovány zvláštní úkazy, někteří místní dokonce tvrdili, že viděli UFO. Dostaly jsme za úkol vypátrat, co je na těchto zvěstech pravdy a sepsat o tom novinovou zprávu, aby se o této zvláštní věci dozvěděli i ostatní. Naštěstí místa, kde bylo pozorováno něco zvláštního, byla přesně zaměřena a tak jsme mohly jejich souřadnice zadat do GPS a ta už nám poradila, kde hledat.

20130316 110751 mh

Honem jsme si proto sbalily a hurá za pátráním.

První bod ležel nedaleko Moravské Třebové v místní zahrádkářské kolonii. Na místě jsme se dozvěděly, že tudy proletěla mimozemská loď, kterou tu brzo ráno spatřil jeden osadník. Zdá se, že s ní nebylo úplně vše v pořádku, protože letěla tak nízko, že mu očesala vršky stromů na zahradě. Honem jsme do GPS zadaly další bod a vůbec nás nepřekvapilo, že nás GPSka vedla přímo do hlubokého černého lesa. Na co tam asi narazíme? Když jsme přišly na místo, našly jsme v zemi několik jam a rýh, jistě mohlo jít o příkopy starodávného a dnes již zapomenutého Udánského hradiska, ale kdo ví, co když je nějaká z těch jam novějšího data a prozrazuje místo, kde přistávalo UFO? No snad se dozvíme víc na dalším místě, kam nás vedla naše navigace. Aby nám cesta pěkně ubíhala, hrály jsme během chůze hru. Každý měl za úkol najít alespoň jednu přírodninu, která začínala na stejné písmeno jako jeho přezdívka. Někdo to měl snadné, sebrat smrkovou šišku pro Sovu byla hračka, pro jiného se to stalo pořádným úkolem: „Pojď už Pumo, tenhle pařez nevyvrátíš :).“ Protože hra měla úspěch, hrály jsme ještě druhé a třetí kolo, tentokrát přírodnina měla začínat na první písmeno našeho jména a nakonec příjmení.

20130316 111529 mh

Zebra s Pastelkou navigují podle GPS.

20130316 115253 mh

Chobotničky nad příkopem:-)

20130316 123500 mh

To jsou ale myslivkyně:-)

20130316 131011 mh

Na Udánském hradisku.

20130316 132243 mh

Puma a její pařez.

Cestou nám vyhládlo a zrovna jako na zavolanou se před námi objevila lavička se stolkem i se stříškou. Jen na topení asi zapomněli, to by se nám teď náramně hodilo. Zkřehlými prsty jsme namazaly chleby a po rychlém obědě jsme se vydaly dál. Ještě chvíli a asi bychom k té lavičce přimrzly. Jak nám ukázala GPS, místo, ke kterému jsme mířily, už bylo nedaleko.

20130316 143335 mh

Nalezly jsme tam pramen, jehož voda byla úplně rezavá. Že by tu UFO ztratilo nějakou rezivějící součástku?

Poslední bod, kam nás nasměrovala naše GPS, bylo plně bez stromů, jen drobné keříky, a jestli někde přistálo UFO, tak to muselo být zde, tím jsme si byly jisté.

20130316 144627 mh

To je ale blátíčko...

20130316 144942 mh

Zajímavá krajina...

Pořádně jsme terén prozkoumaly a zanedlouho jsme nalezly podezřelé součástky. Mimozemšťani se činili a snažili se rychle svoji loď opravit a odletět. My jsme si samozřejmě nenechaly ujít jedinečnou příležitost, dozvědět se, jak jejich létající talíř vypadá a co všechno se na něm nachází.

20130316 153528 mh

Rychle jsme vbíhaly do prostoru, kde se válely roztroušené přístroje a součásti lodi, všechny jsme se je snažily zapamatovat a udělat seznam. Běda tomu, koho při této výzvědné činnosti mimozemšťan dohonil a polapil.

Nakonec UFO odletělo. Vypravily jsme se směrem, kam odletělo a dobře jsme udělaly, kousek dál jsme narazily na zvláštní jev. Byl tam kopec, na kterém se ovšem věci nechovaly tak, jak by měly, PET lahev se kutálela do kopce. A nebyli jsme sami, koho tento zvláštní jev upoutal. Nějaký pán, který přijel autem, zažil zvláštní chvíli, zastavil a jeho auto se stejně jako lahev rozjelo do kopce. Nevěříte? Však si to můžete přijet sami vyzkoušet. Místo se nachází pod mostem při ústí tunelu Hřebeč.
Zdá se, že toto bylo opravdu vše, co nás mohlo z dnešního putování za mimozemskými stopami potkat. Protože už pomalu začínal být večer, snažily jsme se co nejrychleji vrátit do tepla gymnázia, což nebylo příliš lehké, protože se nám v cestě rozkládala bažina, naštěstí byla ještě zmrzlá (v létě bychom musely celé místo obcházet mnohem opatrněji). Nakonec jsme se z lesa vymotaly a dojít do našeho místního útočiště v gymnáziu už byla hračka.
Po návratu jsme honem stavěly model lodi, pozor ať nezapomeneme na nic, co jsme v lese viděly.

20130316 215701 mh

Hotovo!

Posilněny dobrým rizotem jsme ještě sepsaly zprávu, aby se o našem dobrodružství dozvěděly i ostatní členky našeho oddílu. A protože už byl čas jít spát, umyly jsme se a ve spacácích jsme se od Mihulky dozvěděly, jak to dopadlo s čertem.
Nedělní ráno jsme se probudily a po snídani jsme si šly prohlédnout místní zámek a hlavně jeho mučírnu, kde nás prováděl velmi milý pan průvodce.

20130317 111258 mh

Že by Mihulka zlobila nejvíc, a proto ji zavřeli do klády?

Ale vůbec ne, jen byla ze všech nejstatečnější, nikdo jiný se to vyzkoušet neodvážil. Zato na sedátko pro čarodějnice si sedla nejedna z nás. Ještě že už se takové věci dnes nepoužívají, říkaly jsme si, když jsme muzeum i zámek opouštěly.

20130317 111419 mh

Zámek v Moravské Třebové.

Před obědem jsme ještě stihly zahrát si pár her a potom už jen úklid a hurá na vlak.

20130317 121512 mh

Oblíbená hra s víčkama od PET lahví.

20130317 121137 mh

Zpětná vazba na to, jak se holkám líbily různé věci na akci.

Cesta se trochu zkomplikovala zpožděním vlaku a ujetím přípoje, ale nakonec, tak jako v pohádce, všechno dobře skončilo (dojela pro nás ochotná paní Horčičková a její známá, za což jim velice děkujeme) a my jsme se po víkendu stráveném ve městě, které má snad právem přídomek Renesanční perla Moravy, shledaly se svými rodiči.

20130316 114422 mh

Celá výprava, tentokráte trochu menší, ale i přesto jsme si to náramně užily.

Více fotek najdete na našem Rajčeti.

Autor: Sojka