Konečně je leden a před námi dlouho očekávaný orientačně-šifrovací závod, na který se vydáváme opět do Prahy. Ale pěkně od začátku. Přípravy letos proběhly samozřejmě opět důsledně, takže jsme si na poslední družinovce před akcí zkusily podobný orientačně-šifrovací závod v ulicích Františku a pak už nabušený v pátek nastupovaly do vlaku směr Praha.

20140111 163058 af

20140108 165254

Lama, Krysík a Kaštan z posádky Chobotniček luští šifry.

20140108 183556

Bobík gratuluje vítěznému družstvu u Chobotniček.

20140108 183612

Foto vítězek v posádce Chobotniček.

20140109 170823 af

Další den mají stejný úkol Medúzky.

20140109 170848 af

Luštění probíhalo v teple u Bobíka doma.

20140109 173309

Jedno družstvo Medúzek.

20140109 180142 af

Druhé družstvo Medúzek.

20140109 184204

Bobík opět předává vítěznému družstvu odměnu.

20140109 184409 af

Foto vítězek u posádky Medúzek.

Večer jsme dojely do klubony Na Křížku na Žižkově, kde jsme si pro uvolnění napětí zapěly ještě pár árií a ód z našich zpěvníčků a pak huráá na kutě, páč zítra to bude náročné.

20140110 211725

Na kytaru zahrála Božka.

Ráno po budíčku, rozcvičce a snídani ještě drtíme pár šifer a fíglů na luštění díky šifrovací hře v okolí klubovny, pak už ale v rychlém sledu následovalo balení do batůžků, oběd, ale samozřejmě žádných „20“ po obědě, na to nebyl čas, hlavu plnou morseovky, kříže, stromečku, hada a dalších šifer. K Tyršovu domu jsme dorazily v půl druhé, zaregistrovaly jsme se a čekaly na start.

20140111 132331 af

Jízda metrem a po jezdících schodech byla pro mnohé zážitkem :-)

20140111 142824 af

Poslední pokyny a doporučení před startem.

Závody začínaly v 15 hodin, naše soutěžní trojky startovaly chvíli po třetí ve složení: Atomofky (Slůně, Zebra, Veverka), Delfíni (Puma, Modrásek, Šneček), 3 ploutvičky modrého delfína (Vořech, Krtek, Kiki) v kategorii A, v kategorii B startovaly dvě hlídky: Kačenky (Peggy, Myška, Malina) a Super trojka (Pastelka, Sova, Motýlek), v kategorii C Kachny (Ovčák, Sněženka, Mary), v kategorii Dospělí startovali dvě trojice: A tak dále (Majhul, Božka, Lucy) a Bomba a bombičky (Bomba, Bobík a podle pořadatelů Sofka, ale jinak Žofka :)).
Že nevíte, jaké to jsou závody? Tak čtěte dál. V časovém limitu 2 hodin je třeba co nejrychleji rozluštit zašifrované ulice, doběhnout na ně a tam najít strašidlo. Tomu se dá průkazní lísteček a on hlídce na oplátku dá kartičky s body.
Závod byl super, všechny jsme se vrátily zdravé a spokojené, někdo dřív, někdo později, ale hlavní je, že jsme se opět sešly na vyhlašování výsledků: V kategorii A skončily Atomofky na krásném suprovém 2. místě, Delfíni na velmi pěkném 9. místě, Ploutvičky doběhly bohužel o pár minut později, tak se jim strhávaly těžce dobyté body, a tak skončily nakonec na 25. místě z celkových 66 týmů. V kategorii B, kde startovalo 100 hlídek, skončily holky Super trojky na 62. místě a Kačenky byly diskvalifikované za nedodržení časového limitu. V kategorii C se Kachny umístily na vynikajícím 8. místě a v kategorii Dospělí byly A tak dále na suprovém 6. místě a Bomba a bombičky na 11. místě.
Všem ještě jednou gratulujeme k bezva výsledkům.