Oblíbený závod Prahou plnou strašidel je po roce opět tu, a tak se vydáváme do velkoměsta, abychom ve spletitých uličkách staré Prahy rozlouskly zapeklité šifry, a mohly tak najít co nejvíce strašidel.

20150110 170715

V pátek jsme do klubovny na Žižkově dorazily až v půl deváté, a tak nám po véče nezbývalo moc času, ale některé nelenily a splnily si nějaké bodíky do stezky / plavby.

V sobotu jsme ráno vstávaly brzy, abychom vše v klidu stihly. Po vydatné snídani v podobě poryče jsme byly rozděleny do 4 družstev. Každé dostalo pár šifer a k tomu mapku okolí. Po vyluštění všech šifer si družstva zaznamenala do mapy, kam se mají dostat a hned nato vyrážela do ulic. Bonusovým úkolem bylo zjistit, jak vysoký je žižkovský vysílač. Všechna družstva se vrátila do limitu a samozřejmě i s odpovědí na bonus. (Otázka pro dychtivé čtenáře: Jak vysoký je vysílač? Zeptejte se holek z 2. oddílu, ty to ví.:))

20150110 095648

Tréningová hra.

Teploměr atakoval 15 °C, počasí skoro na plavky, div že nekvetly třešně. Před obědem jsme ještě podrtily lehce nějaké šifry a s vědomím, že jsme pro přípravu udělaly maximum, jsme se pustily do buřtguláše.

20150110 112618

Drtíme. :)

A pak to šlo ráz na ráz. Přesun k Tyršovu domu na Malé straně a čekání na start. V 15.06 startovala naše první hlídka. Letos jsme měly dvě hlídky v kategorii B: Koňačky (Krtek, Puma, Modrásek) a Okurky (Sova, Pastelka, Motýlek). Obě se umístily na pěkných místech – Koňačky na 18. a Okurky na 33. místě z celkových 95!!! V kategorii C starovaly také dvě hlídky – Sestry F (Ovčák, Hermelínka, Myška), které obsadily 11. místo a Karlovky (Mary, Tori, Peggy), které skončily na 20. místě z celkových 52!!! V kategorii Veřejnost startovala 1 hlídka ve složení – Slůně, Pulec, Šneček, Vořech a Žofka, které obsadily 12. místo z celkových 265 startujících hlídek!!! Závod byl opět super, všechny bolely nožky, ale o tom je ta výzva, že se člověk kousne a vydrží to :)

Všem účastníkům gratulujeme k hezkým výsledkům.

20150110 150248

Čekání na startovní povel.

20150110 161356

A už se prodíráme uličkami historického centra Prahy.

20150110 162736

Jedno ze strašidel, kdy jsme váhaly, zda je to strašidlo.

20150110 192804

Samozřejmě tradičně jsme to tam po vyhlášení výsledků roztancovaly. :)

Neděle – teploměr atakuje 2°C a při odjezdu začíná sněžit. Prostě ať žije aprílové počasí v lednu. :) Neděle se jinak nesla v duchu úklidu, balení a přesunu na nádraží, i když jsme si stihly ještě zahrát skautské Activity (hru Activity se skautskými pojmy – třeba předvést pantomimou Napříč Prahou přes 3 jezy, nebo namalovat běžky, popř. popsat slovně učení se eskymáckých obratů apod.).

Několik dalších fotek najdete na Rajčeti.

Autor: Tereza Prouzová - Žofka