Logo střediska

Opět po roce tu byla akce Bazén, kam byli tentokrát přizváni i rodiče.

20150124 190040

V 17:00 jsme se sešli na vlakovém nádraží. Odvoz byl z důvodu špatného spojení hromadnou dopravou zajištěn auty. Tímto moc děkujeme rodičům a vedoucím, kteří poskytli odvoz.

Sešlo se nás celkem 33, z čehož mám velkou radost. Celý velký i malý bazén a pára byly rezervovány pouze pro nás, proto jsme měli dostatek prostoru pro různé aktivity. Díky včasnému příchodu téměř všech účastníků jsme již lehce po čtvrt na šest vyráželi jednotlivými vozidly směr Náchod. Ve vestibulu jsme si v teplíčku vyposlechli program, jednotlivé disciplíny, které je možné absolvovat a informace ohledně odjezdu.

Když se všichni převlékli do plavek, sešli jsme se na kraji bazénu a rozpočítali se do 4 družstev po 4 lidech. V těchto skupinkách se závodilo v rozehřívacích štafetách, což přineslo spoustu legrace a cákání. Následovalo rozprchnutí na jednotlivá stanoviště, která byla mezitím připravena.

První bylo zdokonalování plaveckého stylu s plavčicí paní Jungovou. Druhé závody v plavání na čas s Tori a Ovčákem. Třetí byla Hermelínka a plavání pod vodou. Čtvrtá Titty s nejoblíbenější disciplínou – skákání do neznámé vody. Pátá byla Peggy s lovením předmětů ze dna. Naprosto všechna očekávání předčily některé žabičky, když dokázaly na jeden nádech vynést ze dna i více než 15 předmětů!

20150124 185322

Lovení předmětů ze dna.

Posledním šestým stanovištěm bylo kajakování. 2. oddíl omyl a dovezl pomocí Králíka a skautek 4 krásné naleštěné kajaky. Prostřídali se všichni, někdo šel i dvakrát. Stateční vodní bahňáci Králík, Ťuťap a Boras své oběti střídavě lovili a topili. :-)

20150124 183324

I rodiče vyzkoušeli kajaky.

20150124 184413

Nejprve musel každý z kajaku "vykrysit".

Komu byla zima, byla zde připravena roztopená pára a teploučký malý bazének s atraktivní skluzavkou, kterou si pochvalovaly nejmenší žabičky. Po dvou hodinách byl zavelen nástup, vyhlášeni nejrychlejší plavci a rozdány sladké ceny, které se po usilovném plavání velmi rychle vytratily do spokojených bříšek výherců a jejich kamarádů.

Moc děkuji všem, kdo s akcí pomohli, přiložili ruku k dílu a postarali se o propagaci a organizaci. Zvláštní poděkování patří všem, kdo byli na brigádě 23. 1. – zvláště Tori a Peggy za mytí kajaků.

Některé další fotky najdete na Rajčeti.

Autor: Petra Kalábová - Mňau