Logo střediska

Na víkend 15. – 17. května se družina Medúzek vydala na posádkovou akci do České Skalice a místního malebného okolí.DSCN9844

Již v pátek nás navštívila Kačenka (z filmu Kačenka a strašidla) a potkaly jsme také přímo její dvě strašidla, která nám slíbila, že zítra uvidíme i další jejich kamarády. V rámci sobotního výletu jsme navštívily park v Ratibořicích, Babiččino údolí a oběd jsme si daly v trávě nedaleko zříceniny hradu Rýzmburk. Poté jsme pokračovaly v cestě až na rozhlednu v Žernově, ze které bylo vidět i Nové Město nad Metují, a vracely jsme se zelenými lesy a rozkvetlými údolími zpět do České Skalice. 

DSCN9860

Samozřejmě jsme po cestě potkaly slíbená strašidla, která pro nás měla vždy připravený nějaký úkol nebo hru. V sobotu večer se ještě na chvíli objevila Kačenka, které jsme vyprávěly, co jsme zažily. Nakreslily jsme jí na památku strašidla, která jsme potkaly, a Kačenka nás obdarovala drobnými dárečky a kouskem mapy, kterou po částech sbíráme po celý skautský rok a věříme, že nás v červnu zavede za nějakým překvapením. Nedělní ráno již bylo vyhrazené pouze na balení a úklid, po kterém jsme se vydaly na cestu domů. Akce byla moc prima, užily jsme si spoustu legrace, super hry a společně s družinkou jsme se prošly po nádherném okolí Babiččina údolí.

DSCN9820

Společné foto u klubovny v České Skalici.

Autor: Jiřina Borůvková - Sasanka