Logo střediska

Dne 15. 5. jsem se sešly na autobusovém nádraží v Novém Městě nad Metují a pak odjely směr Hlinné na chalupu k Drašnarovým. Po zabydlení jsme si zahrály pár her, a jelikož jsme měly už hlad, rozdělaly jsme si oheň a opekly si špekáčky.

DSCN5698

Zima nás však brzy zahnala do vyhřáté chaloupky, kde si holky zahrály hry na poznání, které připravila Peggy.

DSCN5712

Při jedné z akčních her chvíli po příjezdu.

Jelikož byly holky už jistě unavené, tak jsme trochu přestavěly kuchyň a uložily se k spánku. Ten ale netrval dlouho, jelikož do dveří vtrhla hysterická Mary přestrojená za Kvaka, protože ztratila kamaráda Žbluňka (Peggy). A začala bojovka. Holky měly podle azimutů hledat indicie a tím vypátrat, kde je Žbluňk. Vše dobře dopadlo. Žbluňk byl nalezen přivázaný k trámu stodoly, která stála vedle chalupy. Od něho se holky dozvěděly, že se neztratil, ale že byl unesen neznámou černou osobou. 

Sobotní den byl zahájen oblíbenou rozcvičkou a po snídani jsme se všechny odebraly do nedalekého lesa, kde se hrály naprosto úžasné hry, které si pro nás připravily holky (byly rozdělené do dvojic a každá dvojice měla připravenou hru).

DSCN5754

Bušíme bicáky. :)

DSCN5797

Ondatry po dopoledních hrách.

Po řádném vyblbnutí, jsme se vrátily zpět do chalupy a uvařily si oběd.

DSCN5808Pohodička při obídku.

Po obědě k nám přijela dlouho očekávaná Bobík, ale ta se hned přestrojila za krále Spytihněva IV. a zadala nám trasu výletu. Ale nebylo to tak jednoduché.  Dostaly jsme k tomu ještě úkoly. Každá musela podle azimutu najít určitý bod, pak k němu dojít a z toho místa přinést nějaký důkaz, že tam byla. Holky to měly rychle vyhledané, a tak jsme mohly vyrazit za dobrodružstvím. 

Dobrodružství to bylo doslova a do písmene. Hned u prvního místa jsme potkaly na mostě krocana, který se rozhodl nám znepříjemňovat cestu. Holky byly ale dost statečné a místo určení bylo blízko, takže se překonaly a obešly ho. 

Pak už nás čekal hlavní cíl výletu, Mastecký vodopád. Ještě, než jsme se k němu dostaly, holky uchvátila velká kaluž, kde bylo spoustu pulců a dokonce tam našly i čolky.

IMG 0054

Kaluž plná života.

Když jsme se konečně dostaly k vodopádu a udělaly pár fotek, holky opět objevily kouzlo přírody. Tentokrát to nebyli ani čolci, ani pulci, ale byly to žáby. Bylo hezké pozorovat to, jak si je s nadšením fotí. Po zážitku s vodní přírodou jsme se pomalu vracely lesem zpět do Hlinného, tam nás bohužel musela Bobík opustit, ale místo ní k nám přijela Lati. 

IMG 0073

Ondatry v zátiší s vodopádem.

Z výletu jsme se vrátily hladové, a tak jsme si uvařily večeři. Dosyta najedené bramborovým gulášem jsme se vrhly na rukodělku. Jelikož se pracovalo s pilinami, musely jsme se přesunout ven. Dělaly se rostoucí hlavy, o které se pak musely starat, protože v silonce byla pšeničná semínka, která se musí zalévat, aby z toho vyrostla tráva. 

Když jsme všechno uklidily, přestěhovaly jsme se dovnitř, protože nás čekala další činnost. Tentokrát to byla uzlářská regata. Holky měly na zemi připraveno pět uzlovaček, a pak musely jedna po druhé na čas uvázat lodní uzle, ambulantní uzel, rybářskou spojku a dvojitou osmu. 

Po této aktivitě mělo být pozorování noční oblohy, ale když jsme vyšly před chalupu, tak bylo zataženo, a tak jsme se vrátily zpátky. Ještě než jsme šly spát, přišel Žbluňk s tím, že se musí zavolat na policii, aby ten, kdo ho unesl, byl dopaden. A tak vzaly holky mobil a zavolaly na „Policii Hlinné“. Na drátě byla ochotná paní Malinová, která udělala vše pro to, aby byl neznámý pachatel potrestán. Po telefonátu jsme si zazpívaly večerku a šly jsme spát.

Neděli jsme opět zahájily rozcvičkou a po snídani si ještě zahrály poslední hru, kterou pro nás připravila jedna dvojice. Pak už se začalo uklízet a balit. U svačiny je navštívil Kvak, který nesl dobré zprávy. Pachatel byl dopaden, takže od něho dostaly další části mapy do etapové hry. Před odchodem na zastávku, jsme si zahrály vytouženou Ruskou schovku. Po ní si vzaly bágly na záda a rozloučily se s chalupou. V Novém Městě jsme zakřičely náš Ondatří pokřik a rozešly se spokojené domů.

IMG 0104

Před chaloupkou.

Autor: Anna Drašnarová – Mary