Dne 8. 5. 2015 se uskutečnil v okolí města Náchod skautský závod pojmenovaný po zakladateli českého skautingu A. B. Svojsíkovi. Tento závod je týmový po jednotlivých posádkách a je postupový. Postupuje se ve třech úrovních: okresní kolo, krajské a celostátní.

20150508 172939 kk

Letos se okresního kola zúčastnilo 25 hlídek. Tentokrát byl motivován 2. světovou válkou. Za náš oddíl se reprezentovaly dvě hlídky - Amazonky a Ondatry. Po registraci obou družin dostala každá propozice závodu a svého doprovodného vedoucího. Závod začínal v městské knihovně, kde byl i první úkol. Holky měly za určitý čas najít zadané informace v knížkách a zakreslit dle pokynů mapu závodu, dle které se i nadále musely orientovat. Dalším úkolem byl nákup potravin a uvařením oběda na ohni.

20150508 111222

Ondatry vaří své veledílo.

Pro normální skauty možná těžším úkolem, avšak pro naše posádky zcela přirozeným úkolem, mohla být trasa na pramicích po Metuji s cílem odminovat most. Poté se pokračovalo dále až na Dobrošov, kde na hlídky čekaly krizové situace. V okolí Jiráskovy chaty dokázaly své umění s buzolou a orientací v bludišti. Přes stanoviště s první pomocí, který holky velmi dobře zvládly, pokračovaly cestou na Náchod – zastávka. Tam zaregistrovaly svůj příchod, proběhla zpětná vazba a mohly se volně bavit.

11241311 983294838348013 1707990490 o

Amazonky v akci.

11258758 983295741681256 1180928930 o

Stanoviště první pomoci.

Závod byl rozdělen na dvě kategorie – holky, kluci - a z každé postoupily 4 hlídky. Našim holkám se velmi dařilo. Obě posádky skončily na postupových pozicích. Ondatry se umístily na krásném 2. místě a nabušené Amazonky obsadily o post lepší 1. místo. Holkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu!