Logo střediska

Dne 6. 6. 2015 se naše skautské posádky - Amazonky a Ondatry - vydaly z právě probíhající celostátní akce vodních skautů, Navigamu, na krajské kolo Svojsíkova závodu v Rychnově nad Kněžnou.

20150606 121854 mh

Ondatry s knírkem. Podle jejich vzoru si ho maluje i Samková. Dobře, holky! :)

 

Celý závod nesl název “Po stopách Karla Poláčka“. Po slavnostním nástupu v krojích následoval start závodních hlídek. Zároveň se otevřel i modul bran, což jsou disciplíny, které testují schopnosti jednotlivých členů družiny. Každý skaut/skautka musí navštívit alespoň jedno stanoviště modulu brány. V tomto případě se jednalo o znalost souhvězdí, znalost elektrických obvodů, stavění jehlanu z plachty, znalost dopravních pravidel, složení zámku, vaření pudinku a o správné zabalení balíku. 

20150606 115112 mh

Ovčák skládá zámek.

Samotný závod trval asi pět hodin. Trasa vedla přes centrum města, a kromě samotných disciplín měli hlídky za úkol zjistit i nějaké informace o rychnovském rodákovi, Karlu Poláčkovi. Pořadí stanovišť bylo následující: vaření; fyzická zdatnost; skautská symbolika a historie; terénní kimovka; mapa; uzlování; zdravověda; odhady vzdáleností, výšky, váhy a hledání informací. Večer se obě naše posádky vrátily zpět na Navigamus. 

20150606 113340 mh

Hmm. To voní. To bude asi Tori specialitka - puding. :)

Posádka Amazonek ve složení Ovčák, Tori, Myška, Lama, Puma a Modrásek se umístily na nádherném 5. místě s celkovým počtem bodů 278. Družina Ondater ve složení Mary, Peggy, Slůňe, Tučňák, Pastelka a Baterka se umístily na krásném 7. místě s celkovým počtem 260,5 bodů. Oběma posádkám gratulujeme k pěknému umístění a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů.

20150606 113917 mh

MacGuyer hadr. Mary se nenechala zastrašit a zámek složila.

Tímto děkujeme rodičům, kteří zajistili odvoz z Navigamu a zpět. Jmenovitě paní Bláhové, paní Kálalové, manželům Liškovým a Radkovi Prouzovi.

Zapsala: Marie Horčičková - Mihule