Logo střediska

O víkendu 20. - 22. listopadu jsme se vydaly do Českého krasu. I když jsme se sešly v malém počtu, tak nálada byla skvělá a vyrazily jsme směr Srbsko. Večer jsme dorazily na naší oblíbenou skautskou základnu Korno. Navečeřely jsme se a vzhledem k tomu, že bylo pozdě, tak jsme se uložily do spacáků a nechaly si zdát o stísněných prostorách a bahně. :)

V sobotu ráno jsme se vydaly směrem k lomu Alkazar, kde jsme se měly potkat se speleologem Láďou. Cestou jsme narazily na lávku, která se opravovala, a tak jsme musely potok přebrodit, což bylo skvělé zpestření. Nakonec jsme ho skoro všechny díky Hermelínce přešly suchou nohou. Ještě před domluvenou jedenáctou hodinou jsme dorazily na místo. Asi po dvaceti minutách čekání jsme se shodly, že bude nejlepší zavolat panu speleologovi, který mi do telefonu oznámil, že jsme se měli setkat na druhém břehu Berounky, přičemž nejbližší most přes řeku byl asi tři kilometry daleko. Rychle jsme se tedy vydaly na cestu a zhruba za dvě hodiny jsme se konečně sešli ve vesnici Tetín nedaleko Berouna. Protože už bylo dost pozdě, nestihly jsme prolézt žádné jeskyně. Místo toho jsme pomáhaly s hloubením jeskyně Bešilu. To nás moc bavilo. Podávaly jsme si barely s hlínou a kamením, poslední v řadě barel zacvakla do karabiny a dvě z nás je za lano vytahovaly ven, kde jej vysypaly a zase poslaly zpět. Asi po třech hodinách práce jsme vylezli všichni ven, speleologové nám ukázali kratší a o to dobrodružnější cestu skrz vodopád. 

Když jsme se vrátily na chatu, společně jsme si připravily večeři. Večer jsme si ještě povídaly o svobodě v kontextu nedávného výročí Sametové revoluce. Asi kolem desáté večer jsme se rozloučily s Kuňkou, která musela jet zpět do Prahy. Před spaním jsme si ještě zazpívaly několik písniček a po večerce jsme šly spát.

V neděli ráno nás venku při rozcvičce překvapila zasněžená krajina. Po snídani jsme se vrhly do balení a úklidu celé chaty a než jsme se nadály, nastal čas jít na vlak. Pozdě odpoledne jsme dojely na nádraží ve Václavicích, kde jsme akci zakončily pokřikem a rozjely jsme se domů.

Fotky budou v nejbližší době přidány na rajče.

Zapsala: Lati