Juchuuu, hurááá, je tu opět po roce oblíbená akce Praha plná strašidel.

DSCN8464

Do klubovny jsme dorazili v pátek v půl deváté večer a sluply hned něco k snědku. Poté s námi Hermelínka zahrála hru „na selfíčka“. Úkolem bylo co nejrychleji předat foťák, který byl nastaven na 10 sekundovou samospoušť, aniž by mě v tu chvíli vyfotil. Dost jsme se u toho nasmály a pak už jsme si šly čistit zuby a spát, neboť bylo potřeba sbírat síly na náročný závod.

V sobotu jsme vstávaly na pohodu v 8.00 a po ranní rozcvičce v plavkách na sněhu (jsme drsoňky, že? :) jsme se pustily do vydatné snídaně. Mezitím pro nás byla připravena hra na orientaci v ulicích Žižkova, které už za ty roky máme tak projité, že nás nemohlo nic vyvést z míry, takže jsme proběhly určené body, sesbíraly svoje obálky a pustily se do kvízů v nich schovaných. Nebylo to vždy lehké, gord, když mladším nemohl nikdo radit, ale mladší mohly radit starším.

skenování0004

Tak schválně. Kdo z vás dá všechna přísloví dokupy?

Obídek rizoto alá Radek (dle osvědčeného receptu z 1. oddílu – rýže s cibulí a hořčicí :D), neee nebojte, byla tam i zelenina, maso a dokonce i sýr k posypání a kdo chtěl, mohl si to dochutit i kečupem, jistěže z pravých, sluncem uzrálých rajských jablíček z nedaleké Argentiny… Po brzkém obědě jsme vyrazily na závody k Tyršovu domu na Malé Straně. Po nahlášení hlídek jsme asi hodinu čekaly na start závodů a pak už to šlo ráz naráz. Hlídky odběhly plny očekávání, jaké šifry si letos zase vymysleli.

DSCN8456

Příšerka, Sova a Modrásek na startu závodu.

Úspěch letošního ročníku byl opět fakt, že se nikdo neztratil a že všichni, i když někteří s větším zpožděním, dorazily zdárně do cíle. Čekaly jsme pak na vyhlášení: v kategorii B se na 24. místě umístila hlídka ve složení (Krtek, Vořech, Puma) s názvem Bacha, padá balkon!!! Na 55. místě skončily Slůně, Pastelka, Motýlek – The Kiwies a na 93. místě Pohoda, špekáček – Sova, Modrásek, Příšerka z celkových 100 startujících hlídek!!! Zbytek startoval v kategorii Veřejnost – Mary, Tori, Myška a Peggy se umístili na 141. místě a Šneček, Krysík, Pulec na 190. místě z více než 200 startujících hlídek. V kategorii dospělých startovaly poprvé Ovčák, Hermelínka a Sněženka a umístily se na 22. místě.

DSCN8462

Kde ta ulice jen může být?

DSCN8478

Tady je důkaz místo slibů. Opravdu jsme tam byly.

DSCN8509

Tradiční pozávodová párty před Tyršovým domem.

Po závodě nás čekal v klubovně pravý nefalšovaný kuřecí vývar, který nás pořádně zahřál. Pak jsme ještě stihly zahrát hru s Ovčákem, popovídaly jsme si o závodech a šly na kutě.

Neděle byla jako vždy ve znamení úklidu, kromě rychlé vsuvky, kdy jsme si povídaly o nakupování, reklamách a fair-trade obchodování. Pak už rychle douklidit, pobalit, nic nezapomenout a vzhůru do víru hlavního nádraží a rychlíku směr HK a Týniště.