Logo střediska

Rok se s rokem sešel a my jsme se vypravily na tradiční akci Praha plná strašidel. Protože hodně holek skolily nejrůznější nemoci, nakonec jsme v pátek odpoledne jely do Prahy jen v celkem nízkém počtu deseti. To nás ale nezaskočilo a akci jsme si hezky užily.

P1019198

Do Prahy jsme dojely kolem 7. hodiny večer a z Hlavního nádraží jsme šly pěšky do skautské klubovny na Žižkově. Po příchodu jsme se ubytovaly a navečeřely, a pak jsme si četly z knihy Skautské století, zahrály jsme si několik her.  

 V sobotu ráno jsme se sbalily a vyrazily jsme do Národní galerie ve Veletržním paláci. Strávily jsme zde celé dopoledne prohlížením českého i zahraničního umění napříč staletími až do současnosti.

P1019172

Galerie nás trochu zmohla, ale nejsme přeci z cukru, něco vydržíme. Tak hurá za dalším dobrodružstvím.

 

Po obědě jsme se vydaly mrazivou Prahou směrem ke Kampě, kde je vždy start a cíl závodu Praha plná strašidel. Po příchodu jsme se zaregistrovaly a chvilku po třetí hodině vystartovali i naše holky. V jedné hlídce žabičky ve složení Ajča, Hopi a Pulec a ve druhé skautky ve složení Sova, Motýlek a Pastelka. Ovčák, Krysík, Slůně a já (Lati) jsme závodily v kategorii pro veřejnost, protože nás nebylo dost, aby holky mohly závodit ve věkové kategorii pro skautky a skauty. Za mě, jsme si závod moc užily. Podařilo se nám za dvě hodiny nalézt asi 10 strašidel a asi nejvíc se nám líbil Jednorožec, Golem nebo Vodník. 

P1019226

Krysík u jednoho strašidla

 Po závodě jsme počkaly na volbu nejkrásnějšího strašidla Mis Huhula a také na vyhlášení výsledků. Závodní hlídka ve složení Ajča, Hopi a Pastelka (kategorie B) se umístila na 39. místě s 8 body a z celkového počtu 76. závodících hlídek. Skautky: Sova, Motýlek a Pastelka se ve své kategorii (C) umístily na 22. místě z celkových 46 hlídek. Přesto, že se holky neumístily na prvních příčkách, myslím, že si závod užily. Po vyhlášení jsme se vypravily zpět do naší Žižkovské základny. (výsledky a fotky jsou dostupné na webových stránkách závodu: http://www.strasidla.net/)

V neděli dopoledne jsme se po snídani sbalily, uklidily jsme po sobě v klubovně a vyrazily jsme vlakem domů. Doufám, že se holkám víkend líbil, tak moc jako mě a za rok se zase začátkem ledna potkáme v Praze.

Více foto na Rajčeti.

Zapsala Lati