Logo střediska

Prázdniny jsou u konce a nejenže je zahájeno školní vyučování, ale jsou zahájena i pravidelná skautská setkání na družinových schůzkách a akcích našeho oddílu.

Naší první a tradiční akcí je zahajovací schůzka.

20170903 141545

Až na pár stále si užívajících dovolenkářů, se sešel celý náš oddíl. Nový skautský rok jsme zahájily slavnostním ohněm a přivítáním čtyřech nejmenších nováčků, kteří se rozhodli, že s námi budou zažívat různá dobrodružství. Nechybělo také tradiční kolečko, ve kterém každá skautka povyprávěla, kde byla o prázdninách. Jelikož jsme letos o prázdninách byly na dvou táborech, zazpívaly jsme si táborové hymny, abychom si je trochu připomněly. Na každé skautské akci nemůže chybět hra a tak jsme popadly frisbee a zahrály si. Poté nás čekala slavnostní chvíle, kdy kormidelnice (vedoucí) posádek z loňského roku, předaly putovní zápisníky, kam se zapisují vzkazy, zkušenosti a přání, novým kormidelnicím. Se zápisníky se předaly i posádkové hole a vlajky s výjevy dle názvu jednotlivých posádek, kterými jsou: Amazonky, Ondatry, Medůzky a Chobotničky. Novým kormidelnicím jsme popřály, aby byly nejen svědomité, ale aby měly z vedení posádek radost a užívaly si ho.

20170903 145049 kh

Část nového vedení posádek s posádkovými holemi.

Následoval další rituál, kdy nejmenší žabičky přecházely do skautek. Probíhá tak, že odevzdají svůj žlutý šátek, který žabičky nosí, a od kapitánky oddílu dostanou šátek modrý, který nosí skautky. Ten jim na krk připevní nová kormidelnice posádky.

Nadešel okamžik, na který většina z přítomných čekala. Rozdělení do posádek a prozrazení jejich vedení. V letošním roce, poprvé v historii našeho oddílu, jsme se rozhodly, že budeme mít čtyři posádky. S napětím jsme očekávaly, zda všechny členky posádek budou moci chodit v určený den. Naštěstí to většině z nich vyšlo. Po zazpívání několika oblíbených písniček jsme sestavovaly posádky na tradiční vodácký závod „Napříč Prahou přes tři jezy“. Zájem skautek byl velký, z čehož jsme měly velkou radost.

Poté měly holky možnost si zakoupit nebo objednat skautská trička, šátky, košile a vše, co patří ke skautské vizáži.

První setkání v novém skautském roce se blížilo ke konci a nezbývalo nic jiného, než ho stylově ukončit pokžikem Vyder: PŘIŠLA JSEM – VYDRY!, ŽASLA JSEM – VYDRY!, ZŮSTÁVÁM – VYDRY!

Zachovejte nám přízeň a pokud víte o nějaké holčičce ve věku 8 – 12 let, budeme rády, když se k nám přidá.

Více foto ze zahajovačky najdete zde.

Zapsala: Šárka Obstová - Fredy