Logo střediska

Z pátka 20. 10. až do neděle 22. 10. 2017 byly Vydry v Olomouci! A co tam dělaly? Rozhodně si to užily!

obr

Tentokrát Vydry nevyrazily na víkendovku do přírody a pryč od civilizace jako obvykle, ale jely se podívat přímo do centra Olomouce.  V pátek jsme nasedly v Novém Městě nad Metují na vlak a o 2 hodiny později jsme již za tmy vystupovaly na olomouckém nádraží. Přejely jsme tramvají na olomoucké Dolní náměstí, kde jsme byly ubytovány v klubovně studentského spolku INRI.

Před spaním jsme si zahrály pár dramatických her na seznámení a rozesmátí.A pak už jsem  se uložily ke spánku.

obr2

Ráno jsme si k snídani namazaly rohlíky s nutelou a vyrazily do města hrát akční hru: Shánění potravin na celodenní stravování. Jelikož se hra povedla a všem skupinkám se podařilo vše nakoupit, mohly skautky uvařit výborný kuskus k obědu.

Poté jsme vyrazily na poznávací procházku se zastávkami u Muzea, Katedrály a v parku, kde jsme nejen poznávaly druhy spadlého listí, ale i hrály na schovávanou. Poté měly skautky a žabičky rozdělený program, ze kterého vznikly velmi pěkné obrázky a příběhy.

obr3

Večerním překvapením byla akční hra přímo v uličkách a náměstích historické Olomouce, při které se holky pěkně vybláznily a lépe se jim pak usínalo

V neděli nás probudil déšť bubnující do oken, to nám ale vůbec nevadilo, protože jsme si sbalily batůžky, poklidily klubovnu a vypravily se do Muzea moderního umění, kde jsme kromě obrazů, fotek a soch potkali také Božku J.

Poté jsme již vyrazily s batohy na vlakové nádraží, abychom odjely domů, cestou jsme ještě v Chocni poobědvaly tradičně chleba s paštikou. Když jsme dorazily z Olomouce zpět do Nového Města nad Metují rozloučily jsme se oddílovým pokřikem a rozutekly domů.

 

Zapsala: Monika Venclová - Čárka