Logo střediska

První akcí roku 2022 se stala Praha plná strašidel. Jak už název napovídá, vyrazily jsme si na víkendovku až do Prahy. A protože v Praze je blaze, stálo to za to!

Strašidla2022

 

Po příjezdu na Hlavní nádraží jsme se podle mapy vydaly směr Olšanské náměstí. Tam jsme pomocí získaného hesla přivolaly zakletého, albánského prince Arlinda v medvědí kůži, který nás požádal o pomoc. A protože jsme přeci skautky a ničeho se nebojíme, slíbily jsme, že zlomíme jeho kletbu.

V sobotu jsme se vydaly hledat jednotlivé části zaříkávadla do ulic Prahy. To ovšem po pronesení nezafungovalo, a tak jsme musely hledat dál... Po obídku následoval cíl celé akce – závod Prahou plnou strašidel. Všechny jsme si ho užily, jak nejvíce to jen šlo, nikdo se neztratil a v samotném umístění jsme vůbec neskončily špatně. Při doběhu jedna z hlídek dostala záhadný váček. Ten jsme v klubovně otevřely a dozvěděly se, jak použít získané zaříkávadlo. Celý rituál jsme prováděly venku, kde jsme musely v plamenu svíčky spálit jakousi albánskou rostlinu. Ta po zapálení začala zářit a zlomila tak Arlindovu kletbu. A tak do naší sbírky dobrých skutků přibyl další.

V neděli jsme si už jen sbalily, uklidily klubovnu a opustily naše hlavní město. České dráhy nás ve zdraví dopravily až na novoměstské nádraží, odkud jsme se rozešly domů. A Arlind se vrátil zpět do Albánie. Nakonec všechno dobře dopadlo.