Logo střediska

Po brigádě, při které občas mrholilo, začala akce. Společnými silami jsme rozdělaly oheň, který moc nehořel, protože do něho stále poprchávalo. Opekly jsme buřty a rychle jsme se šly zahřát do klubovny. Ta byla ale taky vymrzlá, a tak jsme zatopily v kamnech.

Po krátkém zahřátí byl duchovní program o vztazích s rodiči. Holky chodily venku od svíčky ke svíčce a u každé si přečetly příběh. Nakonec v klubovně proběhla diskuze.

Image

Těsně před spaním dostaly holky první zapečetěný vzkaz od Kristiána Novoměstského. Zval je na putovaní krajem a plavbu po Metuji.

Před spaním se dozvěděly první příběhy o Novém Městě.
Ráno byla netradiční rozcvička - byla na hudbu. Po snídani dostaly holky druhou zprávu, že se máme vydat na putování po Metuji a po cestě vymyslet báseň o své posádce a plavbě.

Image

Nelenily jsme a hurá na vodu.

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a rozmrazovalo ranní jinovatku. Vyrazily jsme na čtyřech kanoích a kajaku.

Image 

Novoměstské jezy i peřejky jsme zvládly v pohodě.

Image

U dělení Metuje na Mlýnský náhon jsme obědvaly a četly další pověsti.

Doposud byla plavba v pohodě. Nyní začaly zrádné zákruty a meandry, sem tam jsme najely do břehu, sem tam projely křovíčkem, přetahovaly jsme lodě přes klády, nebo se pod nimi krčily.

Image

Tady se Ještěrka cvakla. Brr. Voda byla hodně studená.

Před šestou jsme dojely k Osíčku a plavbu ukončily. Do loděnice jsme dorazily až za tmy a po rozmrznutí jsme se pustily do vaření večeře - smaženého sýra s bramborami.

 Image

Holky se do vaření pustily s maximálním nasazením.

Po večeři jsme zahrály drobné hry, Kristiánovi přečetly vydařené básně a šly jsme spát.
V neděli jsme vstávaly brzy, protože jsme musely stihnout autobus na Nový Hrádek. Tam holky dostaly třetí dopis od Kristiána, v kterém vzkazoval, aby posbíraly odpadky po neohleduplných lidech. Trasa nebyla jen tak. Nejdřív musely holky vyluštit morseovku a semafor. Z toho vyšly jména a funkce z celého střediska.

Image 

Ty se musely pospojovat a seřadit podle abecedy.

Image

Image

Pak se lístky otočily a tam byly azimuty a vzdálenosti vzdušnou čarou a holky z toho sestavily trasu.

První bod byl zřícenina hradu Frymburk, která bohužel byla zavřená. Přečetly jsme si další příběh o těžbě měděné rudy pod Frymburkem a zahrály si na těžebníky. Uprostřed hry byl také planý poplach, že Áďa ztratila hodinky (pak je našla na svém stanovišti).

Image 

Tak hledáme v listí hodinky...

Pokračovaly jsme po žluté až na modrou, kde jsme si daly oběd.

Image 

Po modré jsme šly nádhernou krajinou přes Kozí hřbety.

Po cestě jsme hrály oblíbenou bombu, atomovku, nálet a povodeň. Po zelené jsme sešly k Olešence. Přečetly jsme si další pověst o vodníkovi, který se uměl přeměňovat, a my jsme se přeměnily v písmenka a na různá témata si navzájem vysílaly slova.

Image 

Image

Holkám to celkem šlo, až na to, že vytvořily D na druhou stranu:-). Schválně, jestli slova přečtete.

Pokračovaly jsme do Pekla a po červené do loděnice. Tam jsme si sbalily, uklidily a ukončily akci.