Logo střediska

Nazdar všichni kamarádi

uvodni

 

Jsme malý oddíl suchozemských skautů, ve kterém se scházejí kluci ve věku od 7 do 15 let.

Naše historie sahá do roku 1990, kdy jsme byli obnoveni jako 3. smečka vlčat. Od roku 2015 je naším vedoucím Michal Šimbera - Střelec. (Více o naší historii se můžete dozvědět na jí věnované stránce.) Schůzky se konají každý čtvrtek od 16 do 18 hodin v klubovně za rybníkem u starého koupaliště (http://mapy.cz/s/kvAJ).

V současné době fungují v oddíle tři družiny - roveři Medvědi, skauti (kluci 11-14 let) Rysi a vlčata (kluci 7-10 let) Hraničáři. Máme zhruba 20 mladších členů a 10 dospělých.

Na schůzkách si hodně hrajeme a také se dozvídáme zajímavé a důležité věci o životě v přírodě i v civilizaci. Snažíme se, aby se kluci celkově vyvíjeli v osobnost s dobrým morálním základem a smyslem pro zodpovědnost za své chování. O víkendech podnikáme výpravy do okolí Nového Města, ale i do vzdálenějších koutů naší republiky. Prožíváme velká dobrodružství při dobývání hradů, objevování cizích končin a navazování celoživotních přátelství. Zúčastňujeme se také dobročinných akcí, např. Tříkrálové sbírky nebo Postavme školu v Africe.