Logo střediska

Image
Foto v chumelenici u Bufetu na Rozcestí
  

Co by to bylo za jarní prázdniny, kdyby je ti nejlepší z 3. oddílu nestrávili na chatě Větrník u Pece pod Sněžkou. Začátek byl v neděli 9. března 2008 a konec v sobotu 15. března 2008. Níže přepsané zápisky z kroniky jsou uvedeny v původním znění.

Image
Kompletní sestava Větrníku 2008 (Zuzka je na druhé straně fotoaparátu)
 

Neděle 9. 3. 2008, den první
Na nádraží se nás postupně sešla celá squadra:
• ti menší –Střelec, Dave, Ruda, Pedro, Boudý, Koudý, Sparow a Škvára
• ti větší – Chemik, Ladánka, Prófa a Lukáš
• a ti mezi tím – Boras, Mates, Racek a Sasanka

Image
Ranní rozcvička a otužování
 

Fábie rodičů Šimberových byla až po střechu narvána proviantem a všelikým jiným náčiním, kteréžto se uvolili vzít nám do Pece. My ostatní jsme nastoupli do vlaku a standardní cestou (přes Václavice a Starkoč) dojeli do Trutnova. Proběhlo také antré k táborové hře Atlantida. Naše osazenstvo (uvedeno jako „ti menší“) byli ti nejlepší badatelé a dobrodruzi, jaké se v předválečném Československu povedlo najít pro průzkumnou výpravu do neprobádaných, horských končin …

Image
Několik chytrých hlav postavilo bunkr
 

Pondělí 10. 3. 2008
Podle plánu měl den začít budíčkem v 7:30, ale osazenstvo pokoje číslo osm se rozhodlo tento fakt ignorovat a celou chatu probudilo hlasitým křikem a boucháním dveřmi a to již značně dříve. Všichni jsme byli velmi šťastní.
Sparow vydával čáru hnědou fixou na svém prstě za třísku a prý dokonce říkal, že ho bolí.

Image
Rozcvička před chatou
 

Úterý 11. 3. 2008
Polední klid byl obvykle stráven u příjemné hudby z kytary a hrála se hra Dračí doupě +, hra, která vydávala více srandy, než jsme čekali.
Všichni byli durch. V chalupě se hodně sušilo.

Image
Otužování a válení ve sněhu
 

Středa 12. 3. 2008
A v okně jsme viděli nějaké zářivé světlo. Asi něco točili, ale co, to jsme zatím nevěděli. Pak jsme se to dozvěděli, byli to Sněženky a Machři II.

Jdeme na nákup do Pece . Cestou na zpátek už nás je o jednoho více, neb přijela Zuzka. 

Image
Když bylo volno, hrál se BANG

 

Image
Poháry na Energetiku za otužování
 

A taky byl Jarden, ale bez Jardy. Kdo neznáte Jardu, tak vám o něm něco povím.

Jarda dokáže dělit nulou. Nejlepší borci 3. oddílu dělají kliky na jedné ruce a s druhou rukou za zády - Jarda dělá kliky s oběma rukama za zády. Jarda se narodil ve srubu, který si sám postavil. Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou - Jarda má větší obě. Když jdou normální lidi spát, podívají se pod postel, zda tam není bubák - když jde spát bubák, podívá se pod postel, zda tam není Jarda.

Image
Takto jsme jedli