Logo střediska

Rok se s rokem sešel, pojďte si, děti, přečíst, jak jsme znovu Vánoce oslavili!

Aneb info o běžné akci vánočního typu, ale takřka umělecky podané...

A také, TRAMTADADÁ!!!, první akce třetího oddílu publikovaná zde jeho členem... Innocent Slibuju, že do příště se to zlepší Embarassed

Letos se nám to myslím docela vydařilo. Každý přinesl spoustu cukroví, takže bylo pořád co jíst. Nejlepší byly samozřejmě naše perníky, ale docela ušla i řada dalších masterpieceů skautských maminek a babiček, jako třeba vanilkové rohlíčky a linecké, a zapomenout rozhodně nesmíme na šimberovic mošt. Uchu lahodily převážně koledy, a to české i anglické.

Účastnivší se účastníci

Když jsme se sešli do plného počtu, chvíli jsme provozovali takové ty herně-společenské aktivity, vyfotili se svými úžasnými koráby, a pak jsme se zvedli a odešli. Ne pryč, jen na chvíli ven.

Bowdie krmí zvěř

Jak je již totiž každoroční tradicí našeho oddílu, na vánoce vždy jdeme dát krmivo, jako jsou kaštany nebo tvrdé pečivo, k blízkému krmelci a pak se vracíme k řece pouštět lodě.

Naše koráby

Lodě jsou naše vlastní hand-made, vyráběné většinou z polínek primárně určených pro spálení v krbu, nicméně jejich osudem bývá spíše nasáknutí vodou a chycení se někde v Metuji. Když jsme se dostali k řece, zapálili jsme na loďkách svíčky a po odpočtu je poslali po proudu, čímž začal závod ke druhému mostu. První loďka projevzší pod druhým mostem se svítící svíčkou vyhrává.

Naše koráby

Hned na začátku (posíláme je od elektrárny, což chvílemi bývá sluchově náročné) se lodičky chytily do protiproudu a nejnešikovnější z nich uplavaly až -5 m. Posléze se z něj ale vymanily. Netrvalo dlouho a první loďky se začaly blížit k prvnímu mostu, na který naběhla smečka nezkrotných zvířat (rozuměj skauti) a začala zběsile plivat do vody ve snaze zhasit něčí svíčky. Naštěstí byla zastavena dříve, než stihla napáchat podstatnější škody, a závod mohl pokračovat. Když jsme přeběhli ke druhému mostu, vypadalo to dost podobně, s tím rozdílem, že smečce výrazně ubylo jádrových členů.
Vyhrál Kulíšek, který měl půjčenu Daveovu loď, můj Win-R byl druhý a Prófa obsadil bronz.

Potato Management

Když jsme se vrátili, měli jsme připravené brambory na bramboráky, ale bylo je potřeba oloupat. Normálně by to spadlo na nějakého chudáka, který by pak kvůli tomu bramboráky nesnášel, ale my jsme naštěstí měli ze skvělé skautské akce jménem Židle (škoda, žes tam s námi nebyl, Prófo Cry) takovou zajímavou hru jménem Potato Management, jejímž cílem je naučit se umění správného managementu prostřednictvím týmového loupání brambor. Tento vznešený úkol bohužel nemohl být splněn, na to bylo těch brambor málo, ale aspoň se oloupaly Wink

Chléb a hry =)

Během jedení a po snězení skvělých bramboráků jsme se věnovali různým společenským aktivitám, a když se už všem nesnesitelně klížila očka, šli jsme na kutě.

Ráno jsme poslali kluky pryč a já se už, vhledem k výbornému pocitu z této skvělé skautské akce, začal těšit na další, střediskový silvestr. Jen mi bylo trošku líto, že ten se zapíše na již tak dlouhý seznam akcí, na které Prófa, hlavně vinou svého nízkého věku, nemohl… Tongue out