Logo střediska

Každoroční akce 3. oddílu Havrani se uskutečnila o jarních prázdninách mezi 30. lednem a 7. únorem. Užili jsme si zimy i sněhu, kterého bylo letos (jen) něco přes metr, ale i oné skvělé atmosféry u kamen či stolu. Zvlášť večery stály za to. A ani celoroční hra Althalus nezůstala pozadu.

Roveři (Chemik, Ladánka, Žužu, Racek, Lukáš a Prófa) přijeli na chatu již v pátek, aby ji připravili na příjezd ostatních (tj. vytopili z -5°C aspoň na deset). Užili jsme si to (zvláště při podávání zpráv domů, kdy jsem nahlásil "Je tu pět stupňů nad nulou." a odpovědí mi bylo "To vám tam taje sníh?" Pochopitelně, že jsem myslel teplotu uvnitř. A ano, vevnitř opravdu všechno tálo, rozmrzající koupelna nám dvakrát udělala úplnou potopu.

Ostatní (Boras, Sasanka, Grizzly, Jupp, Střelec, Pedro, Dave, Ruda, Boudý, Koda, Sparrow, Škvára a Tox) nás následovali v sobotu.

Celý týden proběhl v dobré náladě a zimních radovánkách, jenom Lukáš, Prófa a Ladánka v úterý zalehli s chřipkou a po zbytek pobytu marodili, což bohužel není fotograficky dokumentováno (k velké nelibosti všech).

Zdravá část osazenstva toho stihla hodně: v táborové hře najít hrad únosců kupecké dcery a vysvobodit ji (po mnoha peripetiích), uspořádat Jardův sportovní memoriál na počest nejslavnějšího z návštěvníků Větrníku, podniknout výlet na Bufetku, dosyta se najezdit na kluzkách, igelitu nebo jen tak po zadku...

A tak můžeme říci: Větrník 2009 se podařil. Za rok se těšíme zas.