Logo střediska
Ve dnech 3.-5. dubna 2009 si třetí oddíl Havrani vyjel na výlet do Dědova na chatu našeho bratra skauta, Radka. Na vlakovém nádraží se nás sice sešlo méně, než jsme původně plánovali, pravděpodobně díky zásahu několika nemocí a jiných nepříjemností. Většina starších členů oddílu se měla dostavit až později (Boras večer a Prófa s Chemikem až druhý den odpoledne).
Hlavní program, výprava do blízkých skal a vaření oběda v kotlíku, byl plánován na sobotu. Po nezbytné rozcvičce jsme vyrazili na cestu. Chvíli před polednem jsme dosáhli plánovaného místa na oběd a ještě nám zbylo spoustu času na hru. (Každý měl na zádech přilepené číslo a snažil se zapsat si čísla ostatních bez toho, aby si oni zapsali jeho.)
Po rozdělání ohně jsme museli zajít pro vodu do, prý nedaleké, studánky, kterou někteří znali z akce, která se na stejném místě uskutečnila vloni společně s 1. oddílem. Po několika zoufalých telefonátech a bloudění lesem změněným právě probíhajícími těžařskými pracemi, po tom, co jsme použili osvědčené metody rojnice i rozdělení se na skupinky prohledávající všechny možné odbočky, jsme ji konečně našli. Byla sice trochu zarostlá trávou a většina vody tekla jinudy, než měla, ale kotlík se nám naplnit podařilo. Oběd všem určitě chutnal.
Odpoledne jsme se přesunuli na nedaleký skalní útvar, Kočičí hrádek a pár hodin tam zůstali a prozkoumávali všechny možné skalní dutiny, průchody a vylezli na jednoduché ?stěny?.
Na večeři nám kuchaři této akce Ruda a Střelec připravili výborný myslivecký guláš, na chatě jsme také konečně potkali poslední dva dorazivší členy.
V neděli už se jen uklízelo a taky připravilo nějaké dřevo do zásoby.
Zpět do města jsme dorazili překvapivě včas.