Logo střediska

Image
Všichni borci pohromadě
Třetí oddíl si k podzimu vyrazil do neznáma... a že to neznámo je docela fajn, si můžete přečíst níž.

Výpravu jsme naplánovali na víkend od 9. do 11. října, jinak jsme toho ale moc nevěděli. První malé překvapení přišlo ale už na nádraží, kde jsme měli sraz. Přenesli jsme se na chvíli zpátky do našeho středověkého světa Althalus. Aspoň trochu.
Image
Tiriac z Trhanova, městský čaroděj, a naše výprava
Podle dopisu, který přišel už ve středu, se naše družinka vypravila za čarodějem, aby jim pomohl se rychle přesunout do vesnice ohrožené neznámou nemocí. Ten jim službu slíbil, pokud vyřeší jeho hádanky - ty naštěstí neznamenaly pro družinku žádný problém a čaroděj je kouzlem přesunul k vesnici. Bohužel se tak úplně netrefil...
Image
Nádraží v Letohradě se na chvíli změnilo v čarodějovu pracovnu...
Kouzlo mělo totiž jistý rozptyl, a tak se tři skupinky našich hrdinů ocitly v neznámém terénu. Jediné, co měly k dispozici, byla mapa okolí s vyznačeným cílem. Navíc se čaroděj ve svojí roztržitosti spletl a jedné skupině mapu zaměnil. Hledání vesnice se tak protáhlo do noci, nakonec se ale všichni dostali v pořádku do hostince.
Image
Lovec Jelen vítá příchozí
Večer se ještě dobrodruhové pokoušeli povzbudit vesničany, kteří pod vlivem slabosti ztráceli chuť k životu. A taky debatovali, kudyže to vlastně putovali...
Image
Sparrow, Boudý a Škvára nad mapou
Do soboty nás probudila hlasitá hudba z flašinetu místního statkáře Huberta.
Image
Relax při snídani - v popředí naše návštěva z Brna, totiž Chemik a Láďa
Družinka se pustila do pátrání, co stojí za záhadnou slabostí obyvatel vesnice. Vesničané ale potřebovali i s něčím pomoci - už na svoji práci nestačili sami.
Image
Sparrow a Škvára těží Hubertovi dřevo
V lese však narazili i na nehodu - na dva dřevorubce spadl strom!
Image
Jenom malá břízka, a jak se mnou třískla
Musela zafungovat sehranost celého týmu, když museli oba dva zraněné ošetřit a transportovat zpět do vesnice.
Image
Tyhle nosítka by jim záviděli i v Motole
Oba dřevorubci to v pořádku přežili a nemají ani žádné trvalé následky...
Naše výprava si poradila i s dalšími úkoly - handlíři Otovi poradili s nákupem koní a babičce Sekerové našli ztracený šperk.
Nakonec se dostali i k podezřelé Marušce, dceři dřevorubce Skály. Ta je naštěstí odradila od lynčování, dokonce jí dobrodruzi postavili i žebřík, aby mohli ze stromu sundat její píšťalku.
Image
Hlavně pořádně.
Image
Dílko to bylo bytelné - jak můžete vidět sami, unese dost
Maruška předala dobrodruhům recepty své učitelky, babky kořenářky, která před několika dny umřela. Když je rozluštili, přišli na to, že Maruška je nevinná, zato Hubert, který... právě uprchl!
Výprava se tedy vydala po jeho stopách, až dorazila na louku, kde - prostě nemohla dál. Bránila jim v tom neznámá síla.
Zjistili, že magické pole vyvolávající sílu může být zrušeno, pokud postaví na určených místech světelné signály.
Image
Tož šajnuje to slušně - ale kam s tím?
Protože bylo všude pěkně mokro a vhodný stavební materiál nikde, podařilo se družince postavit jen asi polovinu věží. Naštěstí to stačilo, Hubert se z narušeného pole vypotácel sám a postavám se ke zločinu přiznal. Prý zbabral kouzlo, kterým si chtěl na vesnici přivolat hojnost. Navrhl ale i řešení - poustevník Relax by mohl znát lék a občas přichází do vesnice.
Všichni se tedy vrátili a Relaxe skutečně našli. Souhlasil, že připraví lék, ale dílem potřeboval a dílem chtěl vidět, co se vlastně všechno událo (nebyl to žádný suchar a chtěl se trochu povyrazit). Takže došlo na pantomimu...
Image
Psst - a hrajeme!
Relax i družinka se pěkně pobavili, a tak byl lék na světě.
Image
Ctihodný poustevník Relax ve stínu velikánů Pedra a Rudy
Jo, a patří to do nějakého sytého jídla. Třeba do guláše...
Image
Na čtyři kila masa...
Vařili jsme dlouho do noci, ale výsledek stál za to.
Další den už byl ve znamení odjezdu. Vesničané byli postavám velmi vděční a projevili přání, aby jim tu všichni po sobě něco nechali. Nejlepší by prý byla skautská lilie (a nejlíp ne deseticentimetrová).
Celá družinka se pustila do práce a za hodinu byl výtvor hotov. Myslím, že nevypadá úplně špatně:
Image
Zleva Sparrow, Gimli, Koda, Ruda, Pedro, Boudý a Škvára
A potom už zbývalo jen se naobědvat, uklidit, dát sbohem klubovně v Dolní Dobrouči, kde se vlastně celý příběh odehrával, a odejít na vlak...
Image
Skautská základna v Dolní Dobrouči - pěkný místečko
Image
A domů...
Tak takový byl příběh akce s cílem, který byl splněn, s improvizací, hodnou McGyvera, a Relaxem, který byl pořádně velký - no, nejmíň metr devadesát...