Logo střediska

Vyvrcholením každoroční oddílové činnosti Havranů je tábor. Ten letošní se konal v červenci v nádherném prostředí podtatranské přírody na tábořišti u říčky Belé, nedaleko vesnice Pribylina na Slovensku. Spolu s námi se ho účastnil i 1. oddíl.

1207_pribylina

 

Táboru se kromě vedení oddílu účastnila i družina Tygrů v počtu 5 členů a někteří Hraničáři, kteří odjeli po týdnu.

Počasí se nám v první polovině tábora příliš nevyvedlo - pršelo až příliš hojně a zažili jsme i několik silných bouřek, při jedné z nichž spadl doprostřed tábořiště strom. Nikomu se ale nic nestalo a všichni včetně vedení osvědčili při takové krizové situaci své schopnosti. V druhé polovině tábora se vyčasilo a zažili jsme tak několik opravdu pěkných dní.

Měli jsme i celotáborovou hru na motivy putování Společenstva Prstenu podle slavného díla J. R. R. Tolkiena, v rámci níž jsme si zahráli několik zajímavých her. Vyzkoušeli jsme si nocování ve vysokohorské kolibě, starší skauti na své výpravě dobyli vrchol Kriváně, mladší pak vodopád Skok.

Z dalšího programu uvedu namátkou olympiádu v netradičních disciplínách, například slalomu s plným kolečkem nebo visu na provazovém žebříku, rozdělávání ohně bez použití zápalek, koupání v horské říčce Belé, turnaj v terénním golfu, šerm, fotbal, frisbee... Všichni, kdo na táboře byli, se také účastnili jeho stavby, zvelebování a údržby (příprava dřeva, dovoz vody, pomoc v kuchyni).

Před táborem také část vedení oddílu podnikla třídenní výpravu do Západních Tater (Roháčů), plných krásné přírody a širokých výhledů.