Logo střediska

Sešli jsme se ráno v devět hodin u klubovny, sice poskromnu, ale náš oddíl nehraje na kvantitu, nýbrž na kvalitu.

maly

Rozdali jsme si životy a vyrazili na letiště (Rychtu), odkud jsme letadlem RAF (autobusem) přeletěli nad území nepřátel (Náchod). Po seskoku jsme se trochu zdrželi určováním stávající polohy a trasy následného pochodu. Vydáváme se směr Běloves, zastávka u prameníku IDA a směr opevnění Březinka. Po cestě jsem ještě koukli do zničených pevnůstek a už jsme u Březinky. Pan průvodce nás provedl a seznámil s historií nejen Březinky, ale celkového náchodského systému opevnění.

Prohlédneme si ještě vedlejší srub a vyrážíme směr Dobrošov. Před Jiráskovou chatou jsme si vysvětlili pravidla upravené hry Bomba, Nálet…, a o ubírání životů za nedodržení pravidel nebo stanoveného času. Pokračujeme dál přes Jizbici do Pekla. Dali jsme si buřta k trochu pozdnímu obědu, díky němuž jsme byli v Pekle cobydup a mohli se divit, co v něm dělá Panna Marie.

Také tam kluci vyškrtávali písmena od 1 do 30 na rychlost. Poté vyrážíme směr Hadinka a následně klubovna. Ještě hra s kameny a házení žabek u Černého víru. U Liščí boudy se od nás odpojil Matyáš a my razíme k Hadince. No, a už jsme u klubovny, kluci se rozcházejí domů a my doufáme, že se jim to líbilo.