Logo střediska
Stejně jako minulý rok, jsme se i letos vypravili do Malých Svatoňovic na skautský florbalový turnaj. Tentokrát jsme se ale sešli na vlakovém nádraží a cestu jsme absolvovali vlakem. Po příjezdu jsme si stretchingem protáhli svaly a plní elánu jsme nastoupili na první zápas proti domácím Malým Svatoňovicím.
 
Image
Pořádně protáhnout, ať si nenatáhnete sval
 
Zápas sice začal šťastně - vedli jsme 1:0, ale to bylo vše. Potom se do hry pustili domácí a udolali nás hrůzostrašným rozdílem 1:6. Po zápase zavládl smutek a velké rozčarování. Bylo potřeba změnit taktiku celé hry.
 
Image
Tak takhle by to dál nešlo, chce to změnu
 
Odpočinuli si a už jsme opět stáli na hřišti proti druhému nelehkému soupeři - Havířovu. Hra byla o poznání lepší. Především obranná fáze hry vycházela na jedničku. Bohužel minutu před koncem se shodou náhod dostal Havířov do vedení, které jsme již nedokázali zkorigovat.
 
Image
Nové Město - Havířov 0:1
 
Přestože jsme prohráli a tím i spadli do skupiny týmů hrající nejlépe o 5.místo, byla nálada o poznání veselejší. Zápas jsme odehráli se zdviženou hlavou, měli jsme šance a hlavně hráli jsme tak, jak nám to opravdu šlo. Po přestávce na klobásku a horalské trubičky jsme nastoupili ke třetímu zápasu proti týmu Jednička Vrchlabí. Zápas se ze začátku zdál opět oříškem, ale nakonec jsme se rozehráli a po trefách Caci a Dejva jsme vyhráli 8:1.  
Po takto skvělém zápase se nálada ještě  vylepšila.  Navíc nás čekal druhý tým z Vrchlabí - Permoníci. Zápas příliš napínavý nebyl, a tak jsme očekávaně zvítězili v poměru 6:0.
 
Image
Všichni hráči se zapojili do bránění (Caca je na střídačce)
 
V tuto dobu už se začali hrát ty nejdůležitější zápasy. Ze všech sil jsme fandili týmům z Vrchlabí - někteří i zpívali oslavné chorály :-). Čekalo nás poslední vystoupení - zápas proti týmu Vlkům z Moravské Třebové o konečné 5.místo. Chtěli jsme se naposledy vytáhnout, a tak jsme hráli ze všech sil. Kromě Vaška se rozstříleli i ostatní - opět Dejv a taky Piňďa. Zápas jsme s přehledem zvládli 5:0 a mohli se tak radovat z obhájení 5.místa z loňského roku.  
 
 Image
Náš tým Mufloni Nové Město v celém složení (bez trenérské dvojice)
 
Vítězi se v letošním roce stal výběr domácích Malých Svatoňovic, druzí byli skauti z Havířova a na třetím místě se skončili Kornouti z Náchoda. I my jsme dosáhli na jedno ohodnocení: nejproduktivnějším hráčem turnaje se stal Caca s 19body (17 gólů a 2 asistence).
 
Image 
Vašek s diplomem nejproduktivnějšího hráče
 
Potom jsme opět nasedli do vlaku a vydali se na cestu domů. Protože jsme si skvěle zasportovali, zažili spoustu srandy a poznali nové kamarády - skauty, vyrazíme určitě na turnaj za rok znovu.
 
Nemohu ani zapomenout na to, že se turnaje den předtím zúčastnilo i sedm starších členů střediska, kteří vybojovali celkové 7.místo z dvanácti týmů. Sice jsme nevyhráli, ale byli jsme dozajista nejviditelnějším týmem. Nejdříve jsme prohráli zápas kontumačně, protože jsme kvůli mé stodvacítce přijeli s hodinovým zpožděním. A pak jsme byli největšími fanoušky, kteří na turnaji byli. Odpadkové koše na nás budou ještě dlouho vzpomínat Wink