Logo střediska
Jako každý rok, i letos se 4.oddíl spolu s místními salesiány podílel na přípravě a realizaci Čarodějnické oslavy za SOU na Malecí. Jste-li zvědaví, jaké to letos bylo, klikněte na dále Cool 

Ve čtvrtek 24.4. v 16:00 hodin jsme se sešli u Sokolovny a vydali se na Malecí chystat oslavu pálení čarodějnic pro děti z blízkého sídliště. Když jsme přišli na místo, pustili jsme se do práce. Bylo potřeba připravit různé disciplíny, ve kterých budou děti závodit.

Image

Matys přivazuje na strom lanový žebřík

Image

Další soutěžní disciplínou bylo lanové bludiště a lanová lávka

Image 

 A zbytek kluků se pustil do přípravy hranice pod čarodějnici

Když byly všechny disciplíny připraveny, začaly chodit první děti s rodiči a soutěžení se rozběhlo. Disciplíny, kterými každý musel projít byly lanová lávka, lanové bludiště, lanový žebřík, skoky v pytlích, slalom s koštětem, hod na plechovky, prolézání dlouhým pytlem. Při tom všem se na hřišti hrál fotbal. Soutěžili jak malé děti, tak "velké děti" a někteří rodiče. Ze Šonova za námi přijeli šonovské světlušky, se kterými jsme se tak mohli poznat. A jsou to dobré holky! Poďme se podívat, jak to celé vypadalo

 Image

Sylvinka ze Šonova letí na koštěti excelentní slalom

Image 

Holky z našeho oddílu zase zkouší prolézt lanovým bludištěm

Image

Opět holky-šonovačky (tentokrát u lanového žebříku)

Image

Soutěžili i rodiče spolu s dětmi :-) 

Image

Jonys a Beruška vysvětlují soutěžícím pravidla hodu na plechovky

Image

Soutěžní prostor (další tři disciplíny byli o kus dál)

Image

Tak ještě naše holky u lanového žebříku 

Image

Na koštěti přiletěly i tři čarodějnice (Terka, Bára a její ségra)

Když si všichni pořádně zasoutěžili a užili si všech disciplín, mohli jsme přejít k ohništi a zapálit čarodějnici. Po malých organizačních zmatcích se zadařilo.

Image 

Tak čarodějnice už plápolá

Když čarodějnice shořela, mohli jsme si na ohni, který stále hořel, opéct párky, společně se pobavit a seznámit se s ostatními.

Image 

Konečně dlouho očekáváné opékání párků Smile

Image 

Bobe, který páreček si dáš?

Image

Kroužek opíkačů okolo ohně

Image

Nahoře na louce jsme si posedali a baštili do křupava opečené párky

Když jsme párky dojedli, pomalu jsme se začali rozcházet domů.

Letošní čarodějnice se uskutečnili v nestandarním termínu - byli týden dříve a ve čtvrtek večer. Přesto se přišlo s námi bavit více než 60lidí. Akce byla doprovázena mírným organizačním chaosem, ale přesto je moje hodnocení veskrze kladné. Příští rok se určitě znovu zapojíme do přípravy oslav čarodějnic a budeme se těšit na další setkání se všemi těmi příjemnými lidmi, které jsme tam poznali.

A na příští rok zveme také vás!