Logo střediska
Je tomu již měsíc, co se družina vlčat z našeho oddílu ve složení: Ojtík, Oslík, Mumie, Dejv a Honza Tomáš vypravila na okresní kolo Závodu vlčat o putovní totem náčelníka a vlajku náčelní. Na závodech dokázali podat skvělý výkon a okresní kolo  s velkým přehledem vyhráli. Nominovali se tak na krajské kolo. Vytvořili tím vůbec nejlepší výsledek, jakého kdy 4.oddíl dosáhl.
Tento pátek 13.6.2008 jsme se sešli na nádraží, abychom se společně vypravili na Potštejn, kde se konalo krajské kolo závodu. Jestli vás zajímá, jak to dopadlo, neváhejte a mrkněte dále  Wink

V pátek jsme si ještě zahráli fotbal s Kostelečákama i Vrchlabákama a seznámili jsme se se spoustou nových kamarádů.

Přišla sobota - den D. Závod začal. Celý závod se odehrával v symbolice doby Karla IV., který chtěl dobýt hrad Potštejn,obývaný loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna.

Image 
Družina krále Karla IV. přichází s úkolem dobýt hrad Potštejn

Celé dopoledne jsme plnili různé rytířské úkoly přímo na tábořišti - boj na kládě, přenášení pokladu, hod sekerou, boj dřevcem a mnoho dalšího. Potom jsme se naobědvali, vyrobili si vlastní korouhev a začali se připravovat na samotný závod. O půl třetí kluci vyrazili. Další dvě hodiny jsem celý nervózní strávil na tábořišti sám. Když se kluci vrátili, měli všichni dobrý pocit. Vypadalo to s námi dobře!  

A pak to přišlo - závěrečný nástup a vyhodnocení. Dvanácté, jedenácté, desáté, ... a my pořád nic. Napětí rostlo - první nebo druzí?

Vyhráli jsme!!! Jsme první v kraji!!!

Byl to nádherný pocit. Poprvé v historii našeho oddílu jsme se dokázali dostat na krajské kolo a hned se nám ho podařilo vyhrát a postoupit na kolo celostátní. Užívali jsme si gratulace od ostatních smeček a rychle obvolávali své blízké s tak skvělou zprávou.
 
Image 
Kluci si plní euforie přichází pro první gratulace a ceny
 
Image
Vítězná hlídka vlčat (naše) a světlušek (z Jičína) 
 
Po těchto nádherných okamžicích jsme se odebrali zpátky do školy, kde jsme byli ubytovaní. Zahráli si krátký fotbálek a vydali se společně na noční výstup na hrad Potštejn. Když jsme tam dorazili, král Karel IV. postupně pasoval všechny vlčata do řádu rytířského. Naši rytíři - Josef z Kůstu, Vojtěch z Rydlu, David ze Lhotské, Marek z Hakenu a Honza z Tomášova - byli jako vítězové pasováni dokonce do elitní královské družiny rytířů a přebrali stuhu pro vítěze krajského kola závodu vlčat.
 
Image 
Emotivní a romantické prostředí nočního hradu Potštejn bylo úchvatnou kulisou obřadu pasování na rytíře
 
Po pasování jsme se vrátili zpátky do školy a úplně unavení šli spát. Druhý den ráno jsme si zbalili věci, zahráli fotbálek a vyrazili na vlak, který nás dopravil domů. Na nádraží jsme si užívali dalších gratulací. 
Pro nás pro všechny to byly nezapomenutelné okamžiky. Když jsem byl malý (a tak trochu vlastně i dnes) jsem vždycky hrozně záviděl vodákům jejich úspěchy, které sklízeli na všech možných soutěžích, přitom my jsme vždycky končili předposlední. O to víc nás všechny úspěchy posledních dnů těší a jsem opravdu moc hrdý na to, jaké kluky můžu ve svém oddíle mít. Můžeme být hrdí na to, že jsme ze 4.oddílu! Jsme někdo, už ne nikdo! Nás vedoucí to velmi motivuje do další práce a naše kluky ke snaze být co nejlepší.
Tak prosím, držte nám 26. - 28.9.2008 všechny palce, které máte ať se nám i nadále daří tak, jako doteď.
 
A ještě jednou:
Kluci díky!!!