Rok se s rokem sešel, a tak jsme se opět o víkendu před Vánocemi sešli, abychom vyrazili na tradiční akci - skautský florbalový turnaj Čapkovice open v Malých Svatoňovicích. Jak jsme dopadli letos a pár foteček uvidíte dále ...

Plní elánu jsme vlakem dorazili do Malých Svatoňovic. Rychle jsme se převlékli, protáhli a už byl čas na první zápas Muflonů, našich reprezentantů v mladší kategorii. Hned úvodní zápas byl ten nejtěžší - proti Kornoutům z Náchoda. Zápas byl celkem vyrovnaný, větší štěstí v koncovce ale měli Náchoďáci, a tak vedli 1:0. Protože se kvapem blížil konec zápasu, pokusili jsme se o risk, hru bez brankáře. To se nám nevyplatilo a zápas jsme tak prohráli smolně 0:3.

Image

Úvodní zápas celého turnaje patřil naším Muflonům a Kornoutům z Náchoda

Potom přišel čas na Novoměstskou čtyřku, reprezentační tým v kategorii 3+1. Prvním soupeřem byl tým vedoucích z Náchoda. Zápas se povedl, a tak jsme to náchoďákům vrátili v poměru 3:1.

Image

Vedoucím z Náchoda jsme oplatili porážku našich mladších reprezentantů

Následovala další těžká utkání. V mladší kategorii zápas proti Jedničce Vrchlabí, který jsme ještě dvě minuty před koncem prohrávali 0:2. Díky bojovnému konci, gólu Piňdi a Honzy Langera po Dejvově nádherné přihrávce se nám podařilo srovnat na konečných 2:2. V kategorii 3+1 pak zápas proti Motákům z Trutnova, který jsme si užili výhrou 6:0.

Potom jsme se opět přesunuli do velké tělocvičny, přišel čas na naše borce z mladší kategorie. Třetí náročný zápas, tentokrát proti Trutnovákům. Zápas jsme začali skvěle, po prvním poločase jsme vedli 2:0 a vše nasvědčovalo klidnému zbytku zápasu. Jenže přišel obrat a bylo vyrovnáno - 2:2. Opět přišel bojovný konec a pět sekund před koncem Piňďův gól a vítězství 3:2. Ve starší kategorii už přišli na řadu zápasy semifinále, kde náš tým opět nezklamal a pohlídal si vítězství 3:1 nad Neštěmickými lvi a postoupil do finále.

Image

Neuvěřitelný finiš se odehrál v tomto zápase proti Šawadaiům z Trutnova

Poslední sérií zápasů začala Novomětská čtyřka finálovým zápasem proti domácím Ingwivvvingwi Malé Svatoňovice. Zápas to byl opravdu náročný, plný nádherných akcí, zákroků a florbalových momentů. Bohužel byl Bobák dvakrát během zápasu vyloučen, a tak jsme minutu před koncem prohrávali 3:4 a hráli pouze o dvou mužích v poli. Přesto jsme další gól nedostali a několikrát i ohrozili bránu našeho soupeře. Soupeř se až do koce zápasu musel o výsledek obávat, ale zvládl to, a tak zápas skončil pro nás nepříznivým výsledkem 3:4. Poslední zápas mladší kategorie jsme sehráli proti Permoníku Vrchlabí. Zápas jsme odehráli s jistotou a brali vítězství 5:0.

Image

Skvělé finále jsme si zahráli s domácími

Před odjezdem domů nás čekalo už jen vyhlášení výsledků. V kategorii 3+1 vybojovala Novoměstská čtyřka 2.místo stejně jako Mufloni v mladší kategorii, což jsou ty nejlepší výsledky, jaké jsme kdy na Čapkovicích uhráli. Navíc Piňďa navázal na loňský výsledek Cacáka a stal se nejproduktivnějším hráčem mladší kategorie.

Image

Pepa přebírá pohár za 2.místo v kategorii 3+1

Image

Mladší kluci vyhráli o něco větší pohár, který byl ale také za 2.místo tentokrát v mladší kategorii