Logo střediska

Rok utekl jako voda a v předvečer druhého prodlouženého květnového víkendu se na vlakovém nádraží postupně začali scházet členové družiny Muflonů, aby letos objevili krásy kraje trampů a romantiků - Kokořínska. Vyražte s námi ...

Image

Nasedli jsme do vlaku a vyrazili na dlouhou cestu do Mšena, které se stalo na pár dní naším druhým domovem. Bylo čtvrt na devět večer, když jsme vystoupili z rozkodrkaného vlaku ve městečku uprostřed řepkových polí.

Image 
Cestou znavení Mufloni konečně vystoupili z vlaku
 
Došli jsme do kempu, postavili si stany a zahráli ještě asi tři partičky BANGu, pak jsme šli spát, abychom nabrali dostatek sil na náročnou cestu, která nás čekala.V sobotu ráno jsme vyrazili do obchodu, nasnídali se, připravili věci na puťák a vyrazili. Cesta nás zavedla do blízkého listnatého lesa, možná spíše pralesa ...
 
Image
Málokdo by tipoval, co za strom je na obrázku z Mšenského lesíka - třešeň
 
Prošli jsme další vesnicí a dostali se až na kraj Kokořínského dolu, ze kterého se nám naskytl první výhled na majestátný romantický hradKokořín, který podle slov klasika Johanna Wolfganga Goetheho vypadá jako loď s vysokým stožárem rozrážející rozvlněnou krajinu místních lesů. 
 
Image
 Výhledy se naskýtaly opravdu kouzelné
 
Seběhli jsme okolo prvních skal do Kokořínského dolu a hned na to jsme se zase škrábali do prudkého kopce, na jehož vrcholu hrad stojí. Po příchodu na nádvoří jsme si pořádně odpočinuli, vyběhli několikrát na věž a navštívili interiéry.
 
Image
 Z této a první fotky posuďte sami, zda měl či neměl klasik pravdu ...
 
Po nabrání dalších sil jsme vyrazili dolem až ke skalní jeskyni Nedamy, kterou jsme celou prolezli a z jejíhož vršku je úvodní fotka.
 
Image 
Společné foto z vrcholu skalního útvaru Nedamy
 
Další část cesty vedla po úbočí stráně a skal, ze kterých se otvíraly další a další výhledy na místní kraj. Cesta rychle ubíhala, a tak se blížil večer. Dorazili jsme ke skalní trampské jeskyni Rozbořence, u které jsme měli přespat. Rozdělali jsme si oheň a zahráli karty, když v tom sepřihnala bouřka.
 
Image 
Naše vůbec první teplé jídlo Wink
 
Rychle jsme zalezli do jeskyně, rozdělali si oheň v místním krbu, připravili si ležení v sousední místnosti, popovídali s trampy, kteří se přišli před bouřkou schovat a zahráli karty. Bouřlivou noc jsme pohodlně přespali ve skalním bytečku a v sobotu ráno jsme se opět probudili do slunečného dne.
 
Image
 Slunečné ráno a odpočinutí Mufloni před Rozbořenkou
 
Pokračovali jsme dál Šemanovickým dolem a dorazili až na Kokořínské pokličky, skalní hřiby vzniklé erozí různě odolných částí pískovce.
 
Image
Pro Kokořínsko není asi nic typičtějšího, než obrázek Kokořínských pokliček
 
Další zastávku jsme si udělali u skalního útvaru Velká hlava a žába, kde jsme si zahráli další partičku BANGu. Potom jsme se rozdělili - Dejv si odpočinul a ostatní mezitím navštívili Bludiště a vyhlídky v Mšenských skalách.
 
Image
 Oslík proběhl snad úplně všechny uličky, které mezi skalami jsou
 
Image
Asi není potřeba komentovat ...
 
 Zbýval nám do Mšena poslední kousek cesty. V sobotu v podvečer jsme konečně dorazili zpět do kempu. Uvařili jsme si špagety, podívali se na fotbalový zápas místního týmu a zahráli karty. A protože jsme už byli hodně unavení, šli jsme spát.
V neděli nás čekala cesta domů. Nasedli jsme do vlaku a vyrazili na Mělník. Tam jsme měli hodně dlouhý přestup, a tak jsme vyrazili do centra podívat se na renesanšní domy,  kostnici a soutok Labe a Vltavy.
 
Image
Pepan vyhlíží místo, kde se stékají dvě největší české řeky
 
Image
Dejv zase vyhlížel do dáli na památnou horu Říp
 
Do kostnice nás už bohužel nepustili, a tak jsme se vrátili na nádraží a vyrazili na zbytek cesty domů. Cesta rychle ubíhala a najednou jsme byli v Jaroměři, kde se k nám přidali Sokoli, kteří se vraceli z návštěvy Jizerek.
 
Image
Sdílení zážitků na nádraží ve Václavicích
 
Zbytek jízdy jsme si vyprávěli spousty zážitků. Dorazili jsme na nádraží, kde jsme celý znavení rozloučili a vydali se do svých domovů. Po akci můžeme všichni říct, že Kokořínsko, kraj trampů a romantiků, rozhodně stojí za návštěvu! Už teď se těším až za rok navštívíme nějakou další část naší krásné vlasti ...