Logo střediska

Přestože pavučinky jsou složeny z mnoha malých jemných nitek, je jejich síla ohromná. Stejně tak i my, členové 4.oddílu, jsme na naší poslední předprázdninové výpravě navazovali nitky nových přátelství napříč celým oddílem, díky kterým jsme zase o kus větší parta. Ostatně pavučin a pavučinek jsme si na výpravě užili mnoho ...

Image 

Naše výprava začala v sobotu 27.června ráno na vlakovém nádraží, kde se sešlo opravdu velké množství členů 4.oddílu, dohromady 28, a jejich rodičů. Nastoupili jsme do vlaku a hurá do Broumovských stěn za návštěvou skalní jeskyně Tři prsty, na kterou nás pozval náš br. Karel. Cesta při hraní karet rychle ubíhala, a tak jsme se ani nenadáli a vystoupili jsme v Polici, kde jsme přesedli do malého minibusu, který jsme zcela zaplnili.
 
Image
Někteří hráli karty, jiní stále dokola obíhali květináče, aby se v pochmurném počasí trochu zahřáli
 
Po cestě přistoupilo několik dalších lidí, a tak cesta na Slavné byla doslova hustá. Pro dokreslení představy dodám, že teplota uvnitř mikrobusu vyrostla za půl hodiny jízdy o 10°C.
 
Image
Došlo i na písničky Okoř a Není nutno
 
Na Slavném se k nám přidal br. Karel a vyrazili jsme vstříc skalním stěnám. Protože jsme měli mnoho energie, zahráli jsme si hru Pneumatiky a pokračovali dál. Cesta vedla krásným náročným terénem okolo rozeklaných vrcholů Broumovska, místy bažinou, potokem, ale i po pískovcových skalách a hustými keři. Přestávku na oběd jsme si udělali na krásném místě, kde se stékali dva prameny pitné vody. Kluci, ale i holky rychle snědli svačiny a pustili se do budování přehradních kaskád na obou tocích Wink
 
Image
 Na stavbě přehrady se podíleli všichni, od nejstarších až po ty nejmladší
 
Pak nás už čekal obtížný výstup k jeskyni Tři prsty, kterou jsme dlouho nemohli vůbec objevit. Nakonec se vše podařilo a stanuli jsme před jejím vchodem.
 
Image
Pi závěrečném výstupu k jeskyni už mnozí cestu vzdávali ... zbytečně
 
Vyndali jsme baterky z batohů a pustili se dovnitř. Objevili jsme labyrint chodeb a různých vstupů do jeskynní sluje. Prolezli jsme si každou skulinkou.
 
Image 
Vstupem do jeskyně jsme se protahovali jeden za druhým
 
Image
Různé uličky  nás zavedli doprostřed krásných skalních stěn tajemně končících kdesi v mracích
 
Image
 Veverka a Filip hledají východ z jeskyně
 
Když jsme si užili skalních prolézaček, vydali jsme se na další cestu. Po cestě jsme hráli několik slovních her, a tak jsme se ani nenadáli a byli jsme zpátky ve Slavném.
 
Image
Po cestě jsme si všimli potoka, který krásně uhladil vzrostlé lesní kvítí
 
A protože jsme měli ještě dost času a počasí bylo sychravé, navštívili jsme místní pohostinství a zahřáli se čajem. Rozloučili jsme se s br. Karlem a nasedli  jsme zpět do prázdného (posléze přeplněného) mikrobusu a ujížděli do Police a odtud do Nového Města.
Po vystoupení z vlaku jsme šli přímo do Loděnice, kde jsme se sešli s naší poslední družinou - Sedmikrásek. Opekli jsme si párky a zahráli si hadovitou honičku. Uprostřed hry ale začalo mršet, a tak jsme se museli jít schovat do klubovny. Připravili jsme si místa na spaní a sešli se ve Vodárně. Tam nás čekala spousta společenských her, od Bangu, přes Ligretto či Heckmeck až po Carcassonne. Kdo byl unavený, šel spát.
V neděli jsme vstali, dali si rozcvičku, nasnídali se a pustili se do úklidu kluboven. Když bylo vše hotovo, popřáli jsme si hezké prázdniny a rozešli se do svých domovů.