Logo střediska

Tábor Limes Germanus

Rok se s rokem sešel a my jsme opět vyrazili na další tábor. Tábořiště se nacházelo cca 3 km od obce Červená Řečice v okrese Pelhřimov. Po celodenní únavné cestě, okolo páté hodiny, jsme konečně dorazili do tábora a čekala na nás připravená večeře. Poté následovala krátká prohlídka tábořiště, vybalili nejnutnější věci a začali si užívat první minuty tábora.

1

Tábořiště Trnávka nedaleko Červené Řečice

 

Celotáborová hra začala aktivitou imitující příjezd vlakem do Francie. V podvečer, při sezení u zahajovacího táboráku, přiběhl neznámý muž a ještě před svou smrtí nám stihl říci Carnutes. Na nic jsme nečekali a vypravili se tam. Naši druidové si nás rozdělili do čtyř skupinek. Tím skončil náš první táborový den.

 

2

Sněm druidů v Carnutes

Další den nastalo vymýšlení názvů skupinek, pokřiků, vyrábění helmic a vlajek. Vznikly následující kmeny: Thermix (Ája, Pinďa, Berča, Anet, Verča, Dejv, Dan, Ojtík), Gurmánů (Zabo, Ivet, Maty, Terka B., Želva, Mára, Vejce, Lišák), Tvrdohlavců (Lída, Vašek Š., Sisi, Simča, Jony, Martin S., Fanda, Beruška) a poslední kmen Le Rogalix (Hanka, Pepíno, Terka H., Bára H., Honza T., Oslík, Mumie, Šárka M.). Dostali jsme trička podle barev vlastní skupinky (Tvrdohlavci-červená, Le Rogalix-zelená, Gurmáni-modrá a Thermix-vínová). V dalších dnech následovalo spoustu dalších zajímavých her a také dvě noční...

 

3

Kmen Gurmánů v plné zbroji na nástupu

Úkolem celotáborové hry bylo ochránit hranice a vyhrát nad Teutony a to tím, že jsme posílaly pluky vojáků do našich pohraničních pevností. Po celý tábor se hráli různé hry, za které jsme dostávali odměnu v podobě duhovek podle pořadí umístění, za ty se nakupovaly políčka a tím rozšiřovali svoje vesnice. Z políček se těžilo dřevo, železo a jídlo. Tyto suroviny sloužily k naverbování a živení Galské armády.

 

4

Mapa Gálie a území Thermixů a Tvrdohlavců

V pátek za námi přijel Pepa a někteří odvážlivci se vypravili na puťák. Po dlouhé 17ti kilometrové cestě jsme se usadili a přenocovali přímo pod rozhlednou Křemešník. Večer jsme si došli do hospody na hranolky. Po večeři přišla na řadu hra pro odvážné s názvem flaška a poté následoval jen zasloužený spánek. Noc byla krásná a teplá. Ráno již na nás čekala rozhledna se svým nádherným výhledem. Kolem šesté hodiny večerní dorazili sice unavení, ale nabytí zážitky, do tábora.

5

Výprava do Lutecie - vrcholové foto na Křemešníku

Po ukončení celotáborovky se na prvním místě umístila skupinka Le Rogalix, na druhém a třetím místě se shodně umístila skupinka Thermix a Gurmánů a nejméně vojáků do pevnosti vyexpedovali Tvrdohlavci.

 

 

6

Vercingetorix a jeho zaalpská armáda

Myslím si, že jsme si tábor všichni moc užili a že se vyvedl. Velké poděkování patří všem vedoucím, díky kterým jsme mohli na tenhle tábor jet a řádně si ho užít. Kuchařkám, které dobře kuchtili, Červovi, který se staral o dřevo, řidičovi kamionu, který nám odvezl stanovou základnu, Lence za vytahování klíšťat a prostě všem těmto super lidičkám díky kterým jsme si tábor tak moc užili.


Napsali: Ivet a Simča  ve spolupráci s Cacou