Logo střediska
labyrint Byl pátek 27. května 2011 a na vlakovém nádraží se začala scházet vlčata z našeho oddílu, aby vyrazila na víkendovku po stopách Jana Ámose Komeského. Kam to vlastně bylo a co vše jsme tam zažili zjistíte po otevření následujícího článku.

Nasedli jsme do vlaku a ujížděli přímo do Chocně, kde jsme se ubytovali v místních klubovnách. Navečeřeli jsme se a protože nebylo hezké počasí, hráli jsme celý večer různé společenské hry. Před usnutím trochu detektivních příběhů a pak už hurá do spacáků.

Bohužel v sobotu nás do nového dne nepřivítalo sluníčko, ale zamračená obloha. Rozcvičili jsme se v přilehlém parku a nasnídali se. Pak jsme chvíli pracovali na stezkách a přichystali se na vytoužený výlet do Brandýsa nad Orlicí.

100_2588

Cesta nás vedla podél Tiché Orlice v těsné blízkosti železnice, na které nebyla o vlaky různých velikostí a rychlostí nouze. První polovinu cesty ani nepršelo, takže nám cesta příjemně ubíhala.

100_2590

To se ale záhy změnilo. Od té doby nám do konce výletu pršelo téměř nonstop. Když jsme dorazili do Brandýsa, přemýšleli jsme už nad rychlým návratem domů. Déšť ale maličko ustal, navíc jsme zjistili, že ve městě je pouť, a tak jsme rychlými kroky zamířili k pomníku Učitele národů. Po "vyžebrání" pytlíku bombónů a návštěvě strašidelného hradu jsme se přeci jenom dostali do labyrintu, který je vzpomínkou na pobyt J. Á. Komenského v obci. Zde také sepsal jedno ze svých velkých děl, knihu Labyrint světa a ráj srdce.

100_2600

100_2607

Na jeho počest tu místní nadšenci vysadili habrový labyrint, v jehož středu je točité schodiště s výhledem na celý areál. My jsme se v něm každý zvlášť ztratili a poté se na různých místech zase potkávali.Protože však začínalo pršet, museli jsme rychle pospíchat zpět na vlak. Po příchodu do klubovny jsme ze sebe schodili úplně mokré věci a oblékli se do příjemně suchého oblečení. Večer opět patřil různým hrám a práci na stezkách.

Neděle konečně nabídla modrou oblohu a sluneční svit, a tak jsme se rozhodli pro kratší vycházku po místních skalních vyhlídkách.

100_2620

100_2624

Pak už zbýval jen oběd, úklid klubovny a cesta vlakem zpět domů. Akce se i přes nepřízeň počasí celkem povedla a v paměti nám zůstane celá řada vzpomínek.