Logo střediska

V sobotu 25. června se na vlakovém nádraží sešla většina členů 4. oddílu, aby se společně vypravili na závěrečnou výpravu letošního roku do Teplických skal. V rámci výpravy proběhlo již tradiční focení celého oddílu (nutno ale říci, že letos nás ještě hodně chybělo).

100_2841

 

Vlak nás letos dovezl netradičně až do Teplic nad Metují, odkud jsme se vypravili po zelené turistické značce na vrch Lokomotivu. Cesta nám ubíhala rychle, počasí naštěstí přálo, a tak nám cesta rychle uběhla a brzy jsme shlédli do údolí Teplických skal. Vystřídali jsme se na vyhlídce a posvačili jsme.

100_2832

Přestávka na doplnění tekutin při výstupu na Lokomotivu

100_2836

Posezení na "tendru" Lokomotivy

Pokračovali jsme dále směrem na vrchol Čáp, cesta nás vedla krásnou přírodou skrz skalní průsmyky, po různých mostcích, bludištích až k rozcestí, na kterém jsme odbočili na okruh Teplických skal.

100_2849

Tak co, necháme Cacu tady, nebo ho vyprostíme Laughing

100_2855

Museli jsme přejít po mokré kládě, Ája podobné atrakce moc nevyhledává Smile

100_2857

Sestupujeme po strmých lávkách do údolí Metuje v Teplických skalách

Když jsme došli přímo do skal, rozdělili jsme se na polovinu, jedna si obešla celý okruh, druhá zatím odpočívala a svačila. Pak už jsme se začali vracet na vlak. Po cestě jsme ještě vyběhli na vrchol Střmen, kde se mnohým z nás zamotala hlava a rozklepala kolena. Vlak jsme tak tak stihli, nastoupili jsme a vyrazili do Nového Města.

Po příjezdu jsme se přesunuli do Loděnice, zabydleli jsme se, rozdělali oheň, opekli párky a zazpívali si. Večer jsme tradičně zakončili hraním různých společenských her. Večerka není na rozlučkovkách určena, a tak mnozí vydrželi hrát i do brzkých ranních hodin.

V neděli jsme se už jen nasnídali, zabalili si věci, poklidili, rozloučili se a postupně se rozešli do svých domovů. Zakončili jsme tak celkem úspěšný skautský rok 2010/2011, jehož největším úspěchem bylo beze sporu 2. místo družiny Muflonů na krajském kole Svojsíkova závodu, ale též sama skutečnost, že se Mufloni nerozpadli.