Logo střediska

V pátek 10. ledna 2014 v podvečerních hodinách dorazily na vlakovou zastávku Broumov-Olivětín sportovní výpravy z různých koutů světa. Jejich první kroky vedly do olympijské vesničky na Janovičkách. 

2014 01120202

 

Po příchodu do vesničky se představil mezinárodní sbor rozhodčích, pořadatelů a komentátorů. Dorazila i řada profesionálních fanoušků. Celé zimní olympijské hry byly zahájeny slavnostním ceremoniálem, na kterém nechyběl ani ohňostroj.

2014 01120029

(Slavnostní zahajovací ceremoniál - ohňostroj)

V sobotu ráno odstartovala olympiáda první disciplínou, biatlonem. Bohužel pořadatelům příliš nepřálo počasí. Kvůli špatnému průběhu letošní zimy se biatlon a další disciplíny musely obejít bez sněhu, lyží a bobů. Nicméně si pořadatelé dokázali poradit i s překážkami takovéhoto typu. Hned po vyhlášení výsledků biatlonu a předání medailí následoval slalom. Závodníci museli prokličkovat sjezdovku „strachu“ s tenisovým míčkem na lžičce.

2014 01120065

(Koťátko neohroženě sjíždí sjezdovku "strachu")

 

Další disciplínu, kterou sportovci absolvovali, byl skok na lyžích. Skupinky měly za úkol postavit z přiděleného materiálu (ze špejlat a kartonu) skokanský můstek pro odvážného skokana na lyžích, který nápadně připomínal kuličku. Hodnotila se délka skoku a technické provedení skokanského můstku. Nejlepší výkon předvedl rakouský skokan, který skočil nádherných 113 (centi)metrůJ

2014 01120072

(Tadeáš a rakouský skákací můstek)

 

Po poslechu vítězné hymny se utkali sportovci v krasobruslení. Jednotlivé skupinky měly za úkol secvičit co nejoriginálnější sestavu, kterou pak předvedly před všemi fanoušky a přísnou komisí rozhodčíchJ

2014 01120084

(Komise rozhodčích ze Slovenska, Kazachstánu, Chile a USA)

V sobotu večer již byla připravena místní aréna na velkolepý turnaj v ledním hokeji. Do této disciplíny vložily všechny týmy spoustu energie a emocí. Hráči se snažili vybojovat cenné kovy právě pro svojí vlast.

2014 01120125

(Olympijský turnaj v ledním hokeji, derby Rakousko vs Finsko)

 

 Plni zážitků ze všech disciplín jsme šli spát. Hned ráno nás čekala závěrečná disciplína, kterou byl curling. Jednotlivé týmy měly za úkol dopravit svůj balónek pomocí míčků do vytyčeného kruhu. Tento sport vyhovoval nejvíce borcům z Kanady, kteří si po zásluze poslechli vlastní hymnu.

2014 01120035

(Kanadská reprezentace s fanoušky)

Na závěr her proběhl slavnostní ceremoniál. Za poslechu olympijské hymny dohořel slavnostní oheň a byla odnesena vlajka her. Myslím, že všichni sportovci bojovali čestně a vydali ze sebe výborné výkony J

2014 01120189

 (Závěrečný olympijský ceremoniál)