Logo střediska

Rok se s rokem sešel a opět tu byl vrchol celého skautského roku, tábor. Letos pro všechny družiny 4. oddílu dohromady. Pro tentokrát jsme se všichni přenesli do světa čar, do světa světoznámé knihy paní Rowlingové, do Bradavic....

Tabor 2014 01

Takový nápor v Bradavicích ještě neměli

 

Dne 16. července se nádraží v Novém Městě proměnilo na nástupiště 9 a ¾ a skupina starších studentů se bradavickým expresem vydala směr Ruprechtice u Meziměstí (pardon – Bradavice). Od zastávky za doprovodu Hagrida došli až na školní pozemky, kde je již očekával profesorský sbor. Večer u táborového ohně proběhla volba primů jednotlivých kolejí losováním v kouzelném lavoru. Následně byli všichni rozděleni do kolejí ke zvoleným primům pomocí kouzelného klobouku. Poté se studenti odebrali do svých spacáků s očekáváním dalšího dne. 

Tabor 2014 02 

Ředitel Brumbál vytahuje z popela jména primů

 

Ten však pro ně nezačal radostně. Hned na první hodině byl profesor Snape nucen důrazně upozornit studenty na jejich nedostatečný stav školních pomůcek. Proto se také ihned vydali na puťák do Příčné ulice. Avšak i tam nebylo věcí dostatek pro všechny, proto proběhla dražba učebnic, svitků, plánku a mnoho dalšího.

 Tabor 2014 03

 Část účastníků puťáku, kteří se vydali na vyhlídku

 

Tabor 2014 04

Vydražené učebnice Kouzelných formulí a svitky s lektvary

 

V pátek (18.7.) jsme konečně dorazili za strašných veder zpět do Bradavic. Bohužel na odpočinek nebyl čas, jelikož jsme se museli připravit na příjezd prvňáků. Večer se v hlavním sále rozžehly svíce, zaplnily lavice a vše bylo připraveno na letošní slavnostní rozčlenění nováčků do kolejí.

  Tabor 2014 05

 „Ano, už vím, to může být pouze ..... El Fenix“

 

Dalšího dne byli studenti postaveni před úkol ušít si pláště a vymyslet znak a pokřik své koleje. To jim zabralo celý den a při večeři přišel sám Harry Potter, který je požádal o pomoc. Nesměli jsme samo sebou dopustit, aby „Ten, jehož jméno se nesmí vyslovit“ získal kámen mudrců dříve než my.

 Tabor 2014 06

 Šití bylo dlouhé a náročné

 

Pořádně jsme se na to vyspali a vydali jsme se do komnaty s kamenem. Nejprve jsme prolezli plazící se změtí nebezpečných výhonků obrovské rostlin. Po svačině jsme byli nuceni prokázat své dovednosti v šachovém zapase. Navečer jsme museli rozluštit, který klíč od komnaty je ten správný. V noci nastal ten správný čas vydat se po svíčkách pro kámen mudrců. Bohužel jsme tam nebyli dost rychle. Harry byl při souboji s Lordem Voldemortem zraněn a odvezen do léčebny, ale pověřil nás, abychom pokračovali v jeho stopách.

 Tabor 2014 07

Zde Harry ještě netušil, co ho čeká

 

Všechno nabralo rychlý spád. Ráno jsme všude po škole nacházeli útržky z deníku Toma Raddla, které se nám postupně podařilo rozluštit. To už začali kamenět lidé a všem bylo jasné, že Bazilišek se pohybuje po škole a hledá další oběť. Proto se k němu studenti dostali potrubím a s bazilíškem jednou pro vždy skoncovali. A díky lektvaru z mandragor jsme uzdravili všechny zkamenělé.

 Tabor 2014 08

Téměř celý profesorský sbor

 

Další den byly vyhlášeny hry o Ohnivý pohár. Zahájili jsme je turnajem ve famfrpálu. Poté měl každý student získat dračí vejce a zachránit co nejvíce kamarádů z jezera. Na základě výsledků byli vybráni 4 šampióni, kteří se večer utkali v měnícím se bludišti. V noci nás vzbudil Hagrid, který zajal jednoho ze smrtijedů, od kterého jsme se dozvěděli o chystaném znovuzrození Voldemorta na hřbitově. Probíjeli jsme se tam metr po metru, bohužel ne dost rychle. Přímo před našima očima povstal a my jsme byli nuceni uprchnout.

 Tabor 2014 09

Madam Hoochová je připravena k zahajení utkání Betoni vs El Fenix

 

Ve středu na nařízení ministerstva kouzel byli na obranu Bradavic nasazeni mozkomoři, avšak brzy se začali roztahovat až moc a my byli nuceni je vytlačit zpět násilím. Večer nám ředitel Brumbál pověděl o rozdělení Voldemortovy duše do viteálů a prozradil, že jednoho jsme se již zbavili, když jsme spálili deník.

Tabor 2014 10

  Cosa Nostra při svém pokřiku

 

Už v noci bylo díky bouřce poznat, že Jeho moc opravdu roste. I přes neutichající déšť jsme se vydali směrem na Ruprechtický špičák hledat viteály.

 Tabor 2014 11

Špatné počasí nemohlo zkazit naši dobrou náladu

 

Další den jsme bohužel nemohli pokračovat v boji díky nováčkovským zkouškám a skautským slibům. Ale o to s větší vervou jsme se v sobotu pustili do vymýšlení co nejoriginálnějšího způsobu, jak viteály zničit. Nakonec vše dobře dopadlo a s vědomím, že „Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit je smrtelný“ jsme svedli závěrečnou bitvu mezi dobrem a zlem. A jak to bývá, dobro (my) zvítězilo, Voldemort byl zabit a jeho armáda rozprášena.

Tabor 2014 12 

Ukázky z ničení viteálů: Zde Kytiti mititi kolej pohřbívá ten svůj

 

Tabor 2014 13

 EL Fenix se pokouší vyslat svůj viteál do oblak

 

Vítězství jsme náležitě oslavili a s koncem školního roku v Bradavicích jsme se vydali vlakem domů.

Tabor 2014 14

Vítězové školního poháru se vrhají na ceny

Napsal: Jan Langer (Lišák)