Logo střediska

A je to zase tady! Je sobota 25. června 2016 a na novoměstském nádraží je rušno. Nejen proto, že se pěvecký sbor Kácov vydává na výlet, ale hlavně, že si 4. oddíl Fata morgana na tento termín naplánoval rozlučkovou akci...

4.oddíl 2016

 

Ale co to? Mladší členové oddílu nastupují do jiného vagonu než ti starší. Vysvětlení je prosté: Organizačně si zjednodušujeme výstup na různých zastávkách. Mladší se z vlaku hrnou již v Teplicích – město, kdežto starší se kodrcají ještě o kousek dál, do stanice Adršpach. Tím jsme vyřešili, aby starší využili své síly a nejmladší Pomněnky nebyly moc upajdané.

Rozlučka 2016 01

 Mladší část výpravy na cestě do Teplic nad Metují

Spolu se setkáváme až nedaleko zámku Skály, kde se opět dělíme. Dívčí družiny jdou napřed, ty chlapecké se kvůli hladu chvíli zdrží. Po příchodu do Dědova rozděláváme stany. Na dívčí družiny čekáme, jelikož minuly odbočku a berou to oklikou. Asi jim byl výlet krátký.

Rozlučka 2016 02

Fialky, Pomněnky a Vlčata si to šlapou z Teplic směrem k osadě Skály

Podle všeho má brzy pršet, proto neváháme a co nejrychleji rozděláváme oheň, na kterém opékáme párky a špekáčky. Večerní program je již přesunut do stanu a budovy. Zabýváme se reklamou a tím, jak nás média ovlivňují. Déšť není vytrvalý. Následně ještě hrajeme „škatulata, hejbejte se“.

Rozlučka 2016 03

 Mokrý program pro mladší účastníky

V neděli se opět věnujeme reklamám a médiím. To už ale přišel čas balení, posledního společného fota a nakonec i odjezdu. A kdy že se zase uvidíme? No přeci na táboře!

Rozlučka 2016 04

Stanové městečko "Fata morgana"

Rozlučka 2016 05

Závěrečné oddílové foto v Dědově před chalupou Jankových

Autor: Vojtěch Rydlo - Ojtík