Logo střediska

Je 26. června a Křenovem dnes jezdí mimořádně hodně aut. Nebojte se, nikde nehoří. To jen rodiče vezou Pomněnky na jejich první tábor...

Tábor201609A

 

Děvčata se v podsadových stanech rychle zabydlují, a tak není divu, že co nevidět můžou začít hry. Například koňské dostihy.

Tábor201603

 Koňské dostihy

Večer u táboráku se stává zvláštní příhoda. Prochází tudy Červená Karkulka a za ní podezřelý chlapík. Když se Karkulka vrací, je úplně zmatená a my se vydáváme pronásledovat onoho chlapíka. Ten má namířeno k čaroději a spolu chtějí zmást celou pohádkovou říši. Tomu však musíme zabránit! Druhého dne od ježibaby získáváme recept na lektvar proti zmatení.

Tábor201604Získávání receptu na lék

Stejně jako Karkulku, vysvobozujeme i pana krále a hloupého Honzu. Večer k nám Honza za odměnu pozve vodníka, Křemílka a Vochomůrku. S dalším dnem se přestrojujeme za princezny, abychom od čaroděje vymámily seznam pohádkových bytostí, které chce zmást. On neodolá a všechno jde podle plánu.

Tábor201605

Princezny Pomněnky

Poslední táborový den věnujeme cestě po vesnici a vyprávění pohádek, aby je tamní lidé nezapomněli. Tak nejlépe se proti tomu čaroději bojuje.

Tábor201608

Vyprávění pohádek místním lidem

A potom už nám zbývá jen přemoci čaroděje. Boj je to napínavý, ovšem my se do toho vrháme po hlavě a nakonec dobro přeci jen vítězí. Nazítří, plny zážitků, vyrážíme zase s rodiči vstříc novým dobrodružstvím! Vězte však, že tento tábor bude mezi našimi zážitky ještě dlouho vynikat.

Tábor201601

Usínání v táborovém kruhu při svitu svíčky

Tábor201610

Oblíbená táborová stavba Tee-pee

 

Autor: Vojtěch Rydlo