Logo střediska

O poslední zářijové sobotě se vydalo pět nadšenců ze 4. oddílu na cestovatelskou akci Křížem krážem republikou. Cílem této celorepublikové soutěže je za 24 hodin ujet vlakem co nejvíce kilometrů a také navštívit turistický objekt...

Krizemkrazem201601

 

My jsme náš stát procestovali opravdu křížem krážem – z Hradce Králové nás koleje zavedly do Břeclavi, Brna a Kolína. V Ústí nad Labem jsme vyjeli lanovkou na Větruši, tam jsme se ještě podívali do zrcadlového bludiště a rychle pádili zase na nádraží.

Krizemkrazem201603

Startovací pozice - Hradec Králové hl. nádraží

Krizemkrazem201602

Výprava v Ústí nad Labem

S hovornými Američany jsme dojeli do Prahy a vydali se na jih na České Budějovice a Plzeň. Pro nabrání kilometrů jsme z Prahy jeli na otočku do Pardubic a zase zpět. To se nám však nevyplatilo, protože v Praze nám před našimi zraky ujel spoj do Hradce. Naši cestu jsme tak neplánovaně ukončili ve 23.59 v Kolíně. Stačilo by, aby vlak zastavil o pár vteřin později a byli bychom diskvalifikovaní. Nakonec jsme celkem najeli 1357 kilometrů a i díky dalším soutěžním úkolům tak obsadili 16. příčku. Akce je otevřena veřejnosti, proto pokud máte chuť se příští září jen tak projet po našich železnicích a nabýt netradičních zážitků, neváhejte navštívit webové stránky www.krizemkrazem.net.

                                                                                                                                       Autor: Vojtěch Rydlo (Ojtík)