Logo střediska

 Na pondělní schůzce (29.4.2019) se nám přihodila nemilá věc. Bohužel se nám na půdě ve “mlýně” usadil velký pavouk a chytil jednu, pro nás zatím neznámou, světlušku. Snažili jsme se všemi způsoby světlušku vysvobodit, ale marně. Neúspěch nás neodradil. Proto jsme se rozhodli pro radu vyrazit do světa…

Český ráj semikrásky 04

 

V pátek (3.5.2019) jsme se sešli na autobusovém nádraží v NMnM. Vyrazili jsme vstříc dobrodružství. Během cesty autobusem se nám podařilo najít světlušku Hbitušku. Ta nám poradila, kdo by nám mohl s pavoukem pomoci. Máme hledat světlušku Mechůvku a Zvídalku. K večeru jsme došli do kempu, ubytovali jsme se v útulné chatce a opekli vuřty.

 

Český ráj semikrásky 01

Hledání cesty - navigátorská dvojce Terezka a Elis

 

V sobotu ráno jsme se vydali pro radu k Mechůvce. Přesně jsme nevěděli, kde ji najít. Zkusili jsme vyrazit na Hrubou skálu. Zde jsme hledali marně, ale podařilo se nám zjistit, kde Mechůvka sídlí. Odpověď byla v lesní zahrádce - “Arboretum bukovina”. Kde jinde hledat světlušku “milovnici” přírody, že?

 

 

Český ráj semikrásky 02

Sedmikrásky na výpravě - směr Hrubá skála 

 

Opravdu jsme ji našli v její oblíbené lokalitě, pomohli jsme jí postavit lesní přístřešek. Naoplátku jsme se dozvěděli, že pavouka lze vyhnat z naší půdy pomocí světla z naší kouzelné lucerny. Poté jsme došli do kempu, kde jsme si společně připravili večeři a zahráli na schovku.

 

 

Český ráj semikrásky 03+

Elis se Sponečkou a s podobiznou světlušky Mechůvky

 

V neděli ráno jsme se probudili a uklidili chatičku. Po snídani nám Ivet řekla zajímavou novinu a to, že s námi chce mluvit paní z recepce… Zvláštní. Dnes se u paní objevila světluška – jménem Zvídalka (znalkyně světa okolo nás). Právě ona nám mohla poradit s pomocí chycené (kousnuté) světlušky z naší půdy. Ráda nám pomohla, ale za splnění jednoho úkolu. Měli jsme udělat 10 dobrých skutků. To pro nás, světlušky, nebyl žádný problém. To už umíme. Proto jsme se rozdělili na dvě party a šli pomáhat. Sbírali jsme odpadky, krmili kachny a poníky, utřeli jsme špinavé stoly, vynesli koš, ….

 

Zvídalka 01

  Světluška Zvídalka

 

Za odměnu nám Zvídalka pověděla, že proti kousknutí od pavouka platí pokropení ranní rosou. A že jsme úkol dobře splnili, tak nám rosu paní z recepce ráda předala :-) Už se těšíme na to, jak zítra (v pondělí 6.5.2019) zlého pavouka z půdy lucernou vyženeme a světlušku ranní rosou zachráníme!

 

 

Děkujeme rodičům, že jsme si akci mohli společně prožít a také děkujeme paní z recepce kempu za ranní rosu :-) 

 

 

Za vedení Sedmikrásek: Jan Hylský (Bobák)